Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2101
Yayın Tarihi: 14 Nisan 2014
» Gaziantep'de Yol Bisikleti Yarışları Heyecanı

Federasyonumuzca düzenlenen Gaziantep Yol Bisikleti Yarışları Şahinbey Belediyesi katkılarıyla düzenlendi. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun startıyla başlayan yarışlara 11 farklı şehirden 4 farklı kategoride 196 sporcu katıldı.

Büyük Erkekler, Genç Erkekler, Yıldız A ve B Erkekler kategorilerinde gerçekleşecek yarışların ilk gününde Büyük Erkekler ve Genç Erkekler mücadele ettiler. 02:51:30 dereceleriyle Sergiy Grechyn birinci, Bekir Baki Akırşan ikinci ve Fatih Keleş yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Genç Erkeklerde ise Kocaeli Brisa Spor dan Onur Balkan 01:58:16 derecesiyle birinci olurken, 01:58:33 derecesiyle Konya Büyükşehir Belediyesinden Mertcan Kahraman ikinci ve 01:58:51 derecesiyle Bursa Büyükşehir Belediye Spordan Burak ABAY yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Şahinbey Belediyesi Bahar kupası bisiklet yarışları 2. gününde Yıldız A ve Yıldız B kategorilerinde yapılan yarışlar ile devam etti.

Yıldız A kategorisinde start alan sporcular zorlu parkurda dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele ettiler. 55 km lik zorlu parkur sonunda Çorum Belediye Spor Kulübünden 01:16:53 derecesi ile Mustafa Mert Kaplan birinci olurken, 01:17:02 derecesi ile Antalya İl Özel İdare Spor kulübünden Kemal Karakoç ikinci ve Kocaeli Brisa Spordan 01:17:02 derecesi ile Onur Turgut yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Yarışların son gününde ise kriteryum etabı ile tamamlandı. Büyük Erkekler kategorisinde Torku Şeker Spordan 00:57:56 dereceleri ile Bekir Baki Akırşan birinci, Fatih Keleş ikinci ve Feritcan Şamlı yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Genç Erkekler kategorisinde ise 00:46:00 dereceleri ile Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünden Vedat Koç birinci, Torku Şeker Spordan Enes Talha Ay ikinci ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünden Burak Abay yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Yıldız Erkekler B kategorisinde 00:39:08 derecesi ile Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübünden Furkan Güneş birinci, 00:39:08 derecesi ile Bolu Gençlik Merkezinden Tahsin Temel ikinci ve yine aynı derece ile Konya Selçuklu Belediyesi Spor Kulübünden Mustafa Doğan yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Yıldız A kategorisinde 00:43:25 derecesi ile Konya Selçuklu Belediyesi Spor Kulübünden İbrahim Dilek birinci, Torku Şeker Spordan 00:43:25 derecesi ile Batuhan Özgür ikinci ve Arifiye Gençlik Spor Kulübünden Serhat Mercan yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Yarışlar sonrasında Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Bahar kupası bisiklet yarışında dereceye giren sporculara düzenlenen törenle ödüllerini verdi. Yarışlarda dereceye giren sporculara Kupa ve madalya başta olmak üzere, 1.ye Tam Altın 2.ye Yarım Altın ve 3.ye Çeyrek altın verildi.

Düzenlenen törende konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Gaziantep sanayide ve turizmde olduğu gibi bundan sonra spor alanında da ismini duyurmaya devam edecektir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bu noktada önemli çalışmalar yapıyor. Bu anlamda Şahinbey Belediyesi olarak, her branşta spor dallarımızı destekliyoruz. Sporun tabana yayılmasını çok önemsiyoruz. Yapmış olduğumuz tesislerimizde mutlaka spor salonu yapıyoruz. Geçtiğimiz dönemde yaptığımız 3 yüzme havuzuna ek olarak yeni semt yüzme havuzları yapıyoruz. Parklarımıza kurduğumuz kondisyon aletleri ile vatandaşımızın kendi mahallesindeki parkında spor yapma imkanı buluyor. Baharın gelmesiyle birlikte Gençlik Spor İl müdürlüğümüzle birlikte 10 bin kişinin katılması hedeflenen bir bahar yürüyüşü yapmayı planlıyoruz. Gaziantep’te sağlıklı yaşam için herkesin spor yapmasını istiyoruz. Bahar kupası bisiklet yarışına katılan tüm sporcularımıza ve dereceye giren sporcularımıza başarılar diliyorum. Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran federasyonumuz adına Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Tören sonrasında Başkan Tahmazoğlu ve Spor il Müdürü Şiran birlikte bisiklete bindi.
 

       
Gaziantep'de Yol Bisikleti Yarışları Heyecanı kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr