Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2243
Yayın Tarihi: 30 Ekim 2013
» KAP Alanya Sezon Sonu Yarışları Tamamlandı

Federasyonumuzca Alanya’da düzenlenen KAP Alanya Sezon Sonu Yol Bisikleti yarışları tamamlandı. 3 gün süren yarışların ilk etabı Kızıl kule önünde başladı. Yarışmalara 320 sporcu katıldı.

3 gün süren yarışların ilk gününde 50 kilometrelik ‘Genç Bayanlar’da Alanya Doğa Sporları Kulübü’nden Arzu Yaraş, 120 kilometrelik ‘Büyük Erkekler’de Kocaeli Brisa Spor’dan Feritcan Şamlı, 80 kilometrelik ‘Genç Erkekler’de Konya İl Özel İdare Spor Kulübü’nden Vedat Koç ve 50 kilometrelik ‘Büyük Bayanlar’da da Sakarya Telekom Spor’dan Merve Demircioğlu birinci oldu.

İkinci günde ise Yıldız Erkek A, Yıldız Erkek B, Master Erkek A, Master Erkek B, ve Yıldız Bayanlar kategorilerinde  düzenlendi. Tarihi Kızılkule önünden başlayan yarışlarda 50 kilometrelik Yıldız Erkek A kategorisinde Konya Selçuk Belediyesi’nden Emre Torun birinci oldu. 50 kilometrelik Yıldız Erkek B yarışında ise Arifiye Gençlikspor’dan Serhat Mercan birinciliği elde etti. Master Erkek A kategorisinde ferdi sporcu Turgay German, Master Erkek B kategorisinde ise Yeşil Giresun Belediyespor’dan Soner Çiçekoğlu birincilik kürsüsüne çıktı. Yıldız Bayanlar’da ise birinciliği Alanya Doğa Sporları Kulübü’nden Ayşe Çakır elde etti.

Yarışların 3.gününde ise tüm kategorilerde Kriteryum yarışları yapıldı. Kriteryum yarışları sonunda Büyük Bayanlarda Sakarya Telekom Spordan Merve Demircioğlu, Genç Erkeklerde Brisa Spordan Onur Balkan, Genç Bayanlarda Sakarya Telekom Spordan Ayşenur Turgut, Yıldız Bayanlarda Alanya Doğa Sporları Kulübünden Ayşe Çakır, Yıldız Erkekler A da Konya Selçuklu Belediye Spordan Emre Torun, Yıldız Erkekler B de Bolu Gençlik Merkezinden Cemal Can Erdem, Master Erkekler A da Ferdi olarak yarışan Hakan Yıldırım ve Master Erkekler B de yarışan Çorum Belediye Spor Kulübünden Zafer Yalın yarışları birinci olarak bitirdiler.

Tüm yarış sonuçları için tıklayınız…

Yarışlar sonunda dereceye giren sporcuların ödüllerini Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Bekir Gezer, Eski Milli Bisikletçi Sadık Keleş, MHK Başkanı Şükrü Aydın, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Saim Kanlı, Bisiklet Federasyonu Denetleme Kurulu Üyesi Ünal Genç, Alanya İlçe Spor Müdürü Erdal Tamrak ve KKTC Bisiklet Federasyonu As Başkanı Erdal Palaz takdim etti.

Fotoğraflar: Onur Erkmen

       
KAP Alanya Sezon Sonu Yarışları Tamamlandı kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr