Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 3486
Yayın Tarihi: 08 Nisan 2013
» Alanya'da Dağ Bisikleti Şöleni

Federasyonumuzca Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen Alanya Mtb Cup yarışları tamamlandı.Yarışa Yıldız, Genç, Master ,Elite, Elite Bayan ve Genç Bayan olmak üzere 6 kategoride toplam 213 sporcu katıldı.
Saat 10:00 da start alan yarışta Yıldız Erkekler 4 Tur, Genç Erkekler 5 Tur, Master 30+ 5 Tur ve Genç Bayanlar 3 Tur yarıştılar.


Kızılalan bölgesindeki yarışın startını Alanya Belediyesi Spor Müdürü Saim KANLI verdi. Sporcuların kıran kırana mücadelesi halkın büyük beğenisini kazandı. 

Yarış sonunda Genç Erkekler de 01:23:27 derecesi ile Brisaspordan Onur BALKAN birinci, 01:23:27 derecesi ile Gürsu Belediye Spordan Tolga AKDENİZ ikinci ve İstanbul Gençlik Spor Kulübünden 01:24:57 derecesi ile Yunus Emre YILMAZ yarışı üçüncü olarak bitirdi.

Masterlar’da Brisaspordan Nevzat KIRAL 01:26:30 derecesi ile birinci, İstanbul’dan Ferdi olarak yarışan Oğuz ÖZÇELİK 01:28:29 derecesi ile ikinci ve yine İstanbul’dan Ferdi olarak katılan Bora TİRKİ 01:29:34 derecesi ile yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Genç Erkeklerde 01:09:48 derecesi ile Alanya Doğa Spor Kulübünden Emre ÇEVİKER birinci, 01:15:09 derecesi ile Antalya’dan Ferdi olarak yarışan Mustafa KÖKLÜ ikinci ve 01:17:45 derecesi ile Alanya Doğa Spor Kulübünden Ali Berkay DOĞAN yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Yıldız Erkekler kategorisinde ise Kapadokya Bisiklet takımından 01:03:07 derecesi ile Arif Emre UZ birinci, Kütahya Gençlik Merkezinden 01:04:04 derecesi ile Halil İbrahim DOĞAN ikinci ve aynı takımdan 01:07:38 derecesi ile Murat USTA yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Yıldız Bayanlar ise ilk üç Salcano Alanya takımından oldu. 01:01:47 derecesi ile Ayşe ÇAKIR birinci, 01:06:18 derecesi ile Mesude ŞENOL ikinci ve 01:13:18 derecesi ile Büşra ÖNDER yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Saat 13:00 da Elite Erkekler ve Elite Bayanlar UCI kategorisinde start aldı. Türk sporcuların yanı sıra Almanya, Rusya, Polonya, Norveç, Belçika,Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve İran dan gelen sporcularda zorlu yarışta derece yapabilmek için mücadele ettiler.

 Elite Erkeler 7 Tur yarışırken, Elite Bayanlar ise 5 tur yarıştılar.

Yarışın startını Alanya Belediye Başkanı Hasan SİPAHİOĞLU Bisiklet Federasyonu başkanımız Emin MÜFTÜOĞLU ile beraber verdiler.


Yarış sonunda Elite Erkeklerde 01:36:08 derecesi ile Alman sporcu Sımon STIEBJAHN birinci, 01:36:13 derecesi ile Rus sporcu Evgenıy PECHENIN ikinci ve 01:37:09 derecesi ile Güney Kıbrıs Rum kesiminden Marıos ATHANASIADIS yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Elite Bayanlarda ise 01:28:43 derecesi ile Rus Sporcu Anna KONOVALOVA birinci, 01:30:30 derecesi ile Güney Kıbrıs Rum kesiminden Antrı CHRISTOFOROU ikinci ve Ankara Keçiören Belediye Spor Kulübünden Esra KÜRKÇÜ 01:43:35 derecesi ile yarışı üçüncü olarak tamamladı.

UCI kategorisinde yapılan yarışlarda Elite Erkeklerde dereceye giren ilk 15 sporcu, Elite Bayanlarda ise ilk 10 sporcuya federasyonumuzca UCI ödülleri verildi.

Yarış sonunda derece giren sporcuların ödüllerini federasyon başkanımız Emin MÜFTÜOĞLU,Alanya Belediyesi Spor Müdürü Saim KANLI, Merkez Hakem Komitesi Başkanı Şükrü AYDIN ve UCI komseri Rune ANTONSEN verdi.












       
Alanya'da Dağ Bisikleti Şöleni kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr