Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 5594
Yayın Tarihi: 01 Nisan 2013
» Alanya MTB Cup 06 - 07 Nisan 2013 tarihleri arasında ANTALYA-Alanya'da

Federasyonumuzun 2013 yılı faaliyet programında yer alan “Alanya Mtb Cup” yarışı 07.Nisan.2013 tarihinde Alanya/ANTALYA’da yapılacaktır.

   1-) Yarışmanın sporcu kayıtları 06.Nisan.2013   tarihinde saat:15.00-17.00’ de Atatürk Spor Salonunda yapılacaktır.  Sporcular, Uci kategorileri için Uci lisanslarını kayıtlar sırasında teslim edeceklerdir. GSGM lisansı ve Uci lisansı  olmayan yarışmacılar yarışmaya alınmayacaktır. Saat 17.00’den sonra kayıt yapılmayacaktır.
            Yarışımız Class-1 olup, Uci ödülleri Elit Erkek ve Elit Bayan kategorilerine verilecektir. 
   2-) Yarışmanın teknik toplantısı 06.Nisan.2013 tarihinde saat:17.00’ de aynı salonda yapılacaktır.  Teknik toplantıya idareci, antrenör ve ferdi sporcular katılabilir.
   3-) Yarışmalara Ulusal Kategorilerde U15 – U17 Erkek, Genç Erkek, Genç Bayan, +30 Master Erkek, +40 Master Erkek, Yıldız Bayan, UCI kategorilerinde   Elit Erkek, Elit Bayan kategorilerindeki, Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir.   ( Kategori açılabilmesi için en az 5 sporcu gerekmektedir )        
   4-) Kafile listesini Teknik toplantıda teslim etmeyenlere Harcırah Bordrosu düzenlenmeyecektir.
   5-) Yarışmalarda ;
       a) Toplantı saatinde bulunmayan antrenör ve sporcuların harcırahları, geldikleri güne göre yapılacaktır.  
       b) Yarışmaya katılan sporculardan yarışmayı tamamlayan ilk %65'ine tam harcırah ödenecek olup bu oran dışında kalan sporculara ödeme yapılmayacaktır. (Yönetim kurulunun 18.04.2007 ve 8 nolu kararı)  
       c) Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2’den fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenöre, harcırahları. (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.  
   6-)  İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerinin aslını Federasyon Görevlisine Teknik toplantı başlamadan vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı ve Iban Numarası)
   7-)  Federasyonca harcırah ödenmeyen antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir. 
   8-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır. UCİ K.3.1 maddesine istinaden, Sporcular kulüp adına koşuyorsa kulüp forması, ferdi koşan sporcu tek renk taşıyan forma giyeceklerdir. Kurala uymayan sporcuya start verilmez.
   9-) Formalarında sponsor reklamı olanlar, Federasyona sponsorluk antlaşmalarını bildirmek durumundadırlar. Kulüpler ve ferdi sporcular, kayıt yapılırken sponsorluk antlaşmalarını Yarış Komiserine ibraz etmek zorundadır. Yarış Komiserine sponsor antlaşmasını ibraz edilmeyen forma ile yarışmaya başlatılmayacaktır.
   10-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2013 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.
   11-) 07.Nisan.2013 tarihinde;
        a)  10.00’da U15 – U17 Erkek / Genç Erkek / Genç Bayan / +30 Master Erkek / +40 Master Erkek ve Yıldız Bayan ( Ulusal Kategori ) Startı
        b)   13:00'de Elit Erkek ve Elit Bayan ( UCI Kategorisi Class 1 ) Startı,
        c)  15.00’de Kapanış ve Ödül Töreni ( Tüm Kategoriler ) yapılacaktır.
 

 

       
Alanya MTB Cup 06 - 07 Nisan 2013 tarihleri arasında ANTALYA-Alanya'da kategorisindeki son yazılar
» 5.Uluslar Arası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Turu
» 5.Uluslar Arası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Turu
» Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası Yarışma Talimatı
» Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası Yarışma Talimatı
» Alanya MTB Cup 06 - 07 Nisan 2013 tarihleri arasında ANTALYA-Alanya'da
» Alanya MTB Cup 06 - 07 Nisan 2013 tarihleri arasında ANTALYA-Alanya'da
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr