Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 6316
Yayın Tarihi: 26 Mart 2013
» Siverek’te Yıldızlar Şöleni
Federasyonumuzca Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde düzenlenen Puanlı Yol Yarışları tamamlandı.
İlk gün Yıldız Erkekler A ve Yıldız Erkekler B kategorilerinde yapılan yarışlarda şiddetli yağmur ve doluya rağmen sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele ettiler.
 
Cumhuriyet Anıtı önünden başlayan Yıldız A kategorisinin startını Siverek Kaymakamı Hamza ERKAL verdi. 60 sporcunun katıldığı yarışta 46 kilometrelik etapta sporcular 20 tur attılar.
 
Konya Torku Şeker Spor'dan Ali Döner'in 01:27:54 derecesi ile birinci, Çorum Çumra Belediye Spor'dan Ömer Zengin 01:28:07 derecesi ile ikinci oldu. 
Yarışı uzun süre büyük farkla önde götüren Konya Torku Şeker Spor'dan Alihan Demirbağ bisikletinin zincirinin kopması sonucu yarışa yedek bisiklet ile devam ederek, zaman kaybı yaşadı. Yaşadığı teknik probleme rağmen Alihan Demirbağ 01:28:07derecesi ile üçüncü olmayı başardı.
 
Yıldız Erkek B kategorisinde ise yağan aşırı yağmur sebebiyle 15 tur yapılması planlanan yarış hakemlerimizin kararı ile 10 tura düşürüldü. Genç sporcular yağan yağmura aldırış etmeden kıyasıya mücadele ettiler.
 
Zorlu yarış sonunda Yıldız B kategorisinde Bolu Gençlik Merkezi adına yarışan Cemal Can Erdem 00:46:54 derecesi ile birinci, yine aynı takımdan 00:46:55 derecesi ile Ömer Namdar ikinci ve Konya Torku Şeker Spordan 00:47:00 derecesi ile Hasan Aziz Karagözcüler yarışı üçüncü olarak tamamladı.
Dereceye giren sporculara Siverek Belediyesi tarafından birinciye Cumhuriyet, ikinciye yarım, üçüncüye de çeyrek altın hediye edildi.
 
Kaymakam Erkal, gazetecilere yaptığı açıklamada, organizasyonu ilçede ilk kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
 
Sporun geliştirilmesi ve ilçenin tanıtılması açısından önemli bir yarışma olduğunu ifade eden Erkal, organizasyonda emeği geçenleri kutladı.
 
Belediye başkanı Ali Murat Bucak da organizasyonun ilçede yapılmasına katkı sağlayanlara teşekkür etti.
 
Yarış akşamı Siverek Kaymakamı Hamza ERKAL yarışa katılan kulüpler ve Bisiklet Federasyonu onuruna sıra gecesi düzenledi. Sıra gecesine katılan katılımcılara Şanlıurfa’nın yöresel yemekleri olan lahmacun ve çiğ köfte ikram edildi.
 
Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Bekir GEZER sıra gecesinde Siverek Kaymakamı Hamza ERKAL, Siverek Belediye Başkanı Ali Murat BUCAK, Siverek İlçe Emniyet Müdürü  Recep YEŞİL, Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ, Siverek İlçe Spor Müdürü Mehmet SERGİ , Siverek Belediyesi Özel Kalem Müdürü  Ebru  HAMİDANOĞLU,Siverek GHSİM Antrenörü Ahmet BALDEMİR, Siverek GHSİM Şube Müdürü Murat ÖNEN ve Çamlıbel Telekom İşletmecisi aynı zamanda da yarışın ana sponsoru olan Fethi YEŞİLYAPRAK’a şilt ve plaket takdim etti.
2.gün yapılan yarışların startını Genel Sekreterimiz Bekir GEZER ve Siverek Belediyesi Özel Kalem Müdürü  Ebru  HAMİDANOĞLU verdi.
 
Yıldız A ve Yıldız B kategorilerinde yapılan yarışta bir tur boş bir tur dolu tur atarak sporcular puan toplamaya çalıştı. 20 turluk yarışın sonunda  Bolu Gençlik Merkezi sporcusu Tunahan Aytekin 01:01:56 derecesi ile birinci, Torku Şekerspor’dan 01:01:57 derecesi ile Ahmet Tarık Midiliç ikinci ve Arifiye Gençlik Spor Kulübü’nden 01:01:58 derecesi ile Abdulkerim Cömert yarışı üçüncü olarak tamamladı.
 
Yıldız B kategorisinde ise Arifiye Gençlik Spor Kulübü’nden Serhat Mercan 00:47:26 derecesi ile birinci, Bolu Gençlik Merkezi’nden Ömer Namdar 00:47:26 derecesi ile ikinci ve 00:47:27 derecesi ile Cemal Can Erdem ise yarışı üçüncü olarak tamamladı.
 
Siverek Belediyesince birincilere Cumhuriyet altını, ikincilere yarım altın, üçüncülere de çeyrek altın hediye edildi.
 
Ödül töreni sonrasında Genel Sekreterimiz Bekir GEZER yapmış olduğu konuşmada başta Siverek  Kaymakamı Hamza ERKAL olmak üzere Siverek ilçesinde yarışa emek ve desteklerini veren tüm herkese teşekkürlerini sundu.
 
Siverek Puanlı Yol Yarışların da büyük emekleri geçen Yıldız Milli Takım Antrenörü ve Yarış Direktörü Zafer GÖLBİNAR’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz. 
       
Siverek’te Yıldızlar Şöleni kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr