Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 3488
Yayın Tarihi: 10 Ocak 2010
» Akgül'den Veledrom müjdesi

Türkiye Gençler Tekvando Şampiyonası'nı izlemek için Antalya'nın Alanya'ya ilçesine gelen Gençlik Spor Genel Müdürü (GSGM) Yunus Akgül, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu ile birlikte veledrom yapılması için, Oba beldesinde, belediyenin belirlediği arazide de incelemelerde bulundu. Burada yaptığı açıklamada Akgül, "Türkiye'ye 4 veya 5 tane antrenman veledromu, bir tane de istanbul'a olimpik veledrom yapacağız." dedi.

Türkiye Gençler Tekvando Şampiyonası'nı izlemek için Antalya'nın Alanya'ya ilçesine gelen GSGM Genel Müdürü Yunus Akgül, TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Nadir Yapsakaloğlu, Oba Belediye Başkanı Emin Hatipoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney ile birlikte Alanya Belediyesi tarafından Oba Beldesi'nde yapılması planlanan Veledrom için incelemelerde bulundu. Veledrom için belirlenen alanı beğendiğini söyleyen eden Akgül, Türkiye'ye 5 veya 6 veledrom yaptırarak bisiklet sporunun gelişimine katkı sağlamak istediklerini açıkladı. Şu anda Türkiye'de kullanılan bir Veledrom olmadığının da altını çizen Akgül, Türkiye'ye 4 veya 5 tane antrenman veledromu, bir tane de istanbul'a olimpik veledrom yapacakları müjdesini verdi.

Türkiye'de yapılacak standartlara uygun olarak yapılacak olan Veledrom ile ilgili Alanya'da gerekli potansiyelin olduğunu ve ibir tanesinin Alanya'da yapılmasının istendiğini belirten Akgül, "Bizde GSGM olarak birini Alanyaya, diğer dört tanesini de bisikletin potansiyelinin iyi olduğu yerlere yapmayı hedefliyoruz. Buraya da bunun için yer bakmaya geldik.''dedi.

Karar verilip yer tahsisinin yapılması durumunda veledromun ne zaman tamamlanabileceği ile ilgili de Akgül şunları söyledi: ''Bununla ilgili kaynak sorunu yok. Yer tahsisi, plan proje ve ihale derken uzayabilir mi bilmiyorum ama maddi anlamda sıkıntımız yok''

Yapılacak veledromun yaklaşık 5 milyon lirayı bulacağı edinilen bilgiler arasında.

       
Akgül'den Veledrom müjdesi kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr