Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2690
Yayın Tarihi: 23 Aralık 2009
» İki Gazete 'Yılın Spor Adamı' anketinde Müftüoğlu'nu aday gösterdi

Milliyet Gazetesi'nin 56 yıldır sürdürdüğü 'Yılın Spor Adamı' anketinde adayların arasında gösterilen Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu''nu  Zaman Gazetesi’de ‘Büyük Yarış Başlıyor’ başlığı altında başlattığı ‘Yılın Spor Adamı’ adayı gösterdi.

 
Milliyet Gazetesi’nin 2 Aralık 2009 tarihinde başlattığı ‘Yılın Spor Adamı’ anketinin ardından 23 Aralık 2009 tarihinde Zaman Gazetesi de kendi geleneğini sürdürerek ‘Yılın Spor Adamı’ anketi başlattı. Her iki gazetenin başlattığı ankette ‘Yılın Spor Adamları’ isimleri arasında TBF Başkanı Emin Müftüoğlu’nun ismine yer verdi. Milliyet ve Zaman Gazeteleri’nin anketinde Müftüoğlu’nun aday gösterilmesi, bisiklet camiasında sevinçle karşılandı.
 
Milliyet gazetesi, HAYDİ GÖREVE başlığı altında düzenlediği anketinde, “Türkiye’nin en eskisi olma özelliğini elinden bırakmayan ve bir spor klasiği haline gelen Geleneksel Yılın Sporcusu anketimiz 56. yılın gururunu yaşıyor. Okurlarımız 11 aday arasından 2009 yılının en iyisini seçecek
Milliyet’in Türk sporunun klasikleri arasına giren muhteşem organizasyonu 56. Yılın Sporcusu Anketi, Büyük Jüri’nin belirlediği 11 adayla start alıyor. 1954 yılından beri okuyucularının oylarıyla yılın sporcusunu seçen Milliyet, bu görkemli geleneği 2009‘da da devam ettiriyor.” şeklinde anketi başlattı.
 
 
 
Zaman Gazetesi ise BÜYÜK YARIŞ BAŞLIYOR başlığı altında şunlara değindi:
 
“Türk spor kamuoyu oldukça renkli bir yılı daha geride bırakırken, Zaman ailesi bu büyük organizasyonu 20. kez düzenlemenin heyecanını yaşıyor. Atalarımızın söylediği , 'Marifet iltifata taidir' lafı tam da bizim çıkış noktamız olduğundan, sizlerin kıymetli alkışlarını bir kez daha sporcularımızın kulaklarında çınlatalım istiyoruz.
Gazetenizde  bugünden itibaren yayınlanmaya başlayacak olan kuponları 31 Aralık 2009 tarihine kadar doldurarak posta yoluyla gönderebileceğiniz  gibi, www.zaman.com.tr adresindeki 'Yılın Sporcusu Anketi' linkine tıklayarak oylarınızı kullanabilirsiniz."
 
 
       
İki Gazete 'Yılın Spor Adamı' anketinde Müftüoğlu'nu aday gösterdi kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr