Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2241
Yayın Tarihi: 21 Aralık 2009
» 2010 yılı hazırlık toplantısı sona erdi

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun Alanya’da yaptığı 2010 yılı hazırlık toplantısı sona erdi

2010 yılı ve ileriki yılları izleyecek stratejileri planlamak amacıyla Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun Alanya’da düzenlediği 2010 yılı hazırlık toplantısı sona erdi. İki gün boyunca Alaiye Resort Otel’de Merkez Hakem Kurulu, Teknik Kurul ve İl Temsilcileriyle gerçekleşen toplantıların son derece olumlu geçtiğini belirten Federasyon As Başkanı Abdurrahman Açıkalın, 2010 ve daha sonraki yıllarda izleyeceği stratejik planlamanın neler olması gerektiği yönünde kapsamlı bir çalışma yaptıklarını söyledi.

 

Öncelikle teknik komitenin aldığı kararlar doğrultusunda önümüzdeki yıllardaki yarış programları, ulusal, uluslar arası yarış programlarının detayları, bununla ilintili olarak merkez hakem komitesinin oluşumu, görev dağılımının yapılması,  tekrar yeniden görevlerin tanımlanması konularının görüşüldüğünü açıklayan Açıkalın, “ Tabiî ki toplantının en önemli konusu olan 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na 8 sporcu götürme adına ki şu anda federasyon olarak koyduğumuz bir hedeftir.”dedi.

Söz konusu sporcuların hazırlanma programları, yurt dışı yarışmaları ve olası yurt dışı kampları ve yurt içi kamplarının nereler olacağı konusunda detaylı bir çalışma yapıldığını söyleyen Açıkalın, “ Sonuç olarak fevkalade bir toplantı gerçekleşti. Çünkü böylesine bir büyük hedef konduğu zaman bu hedefe ulaşmak için bütün birimlerin koordineli ve ortak bir çalışma içerisine girmesi gerekiyor. Son derece başarılı geçen toplantıdan memnunum, bütün takım arkadaşlarım ve herkese teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

       
2010 yılı hazırlık toplantısı sona erdi kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr