Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2669
Yayın Tarihi: 19 Aralık 2009
» Bisiklet sporunda 2010 yılına hazırlık toplantısı

Türkiye Bisiklet Federasyonu, bisiklet sporunun yoğun geçeceği 2010 yılı için Merkez Hakem Kurulunu, Teknik Kurulu ve İl Temsilcilerini Alanya’da bir araya getirdi. İki gün sürecek toplantının ilk gününde sporcu yetiştirme, organizasyon programlarının detayları konuşuldu. 

Türkiye Bisiklet Federasyonu, 2010 yılı Bisiklet Yarışları ile ilgili Merkez Hakem Kurulu,  Teknik Kurulu ve İl Temsilcilerini Alanya’da bir araya getirdi. Alaiye Resort Otel’de iki gün sürecek toplantının ilk gününde Başkanı Emin Müftüoğlu, As Başkan Abdurrahman Açıkalın, üç grupla ayrı saatlerde ön görüşmeler yaptı.  Ayrı ayrı gerçekleşen  Merkez Hakemler Kurulu ve Teknik Kurul toplantılarında, 2010 yılı sezonunda  problemlerin yaşanmaması için çözümlemelerin nelerin olabileceği yönünde düşünceler aktarılıp.
 
Federasyonun il temsilcileri ile yapılan toplantıda, 2010 yılı itibariyle başlanacak 13-15 yaş grubuna açık organizasyonlar gibi projelerler daha alt kategorilere inilerek, bisiklet sporunun ilerlemesi adına nelerin yapılabileceği konuşuldu.Toplantıların ardından Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve As Başkan Abdurrahman Açıkalın, toplantı hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.
 
Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2010 ve  sonrasının daha büyük hedeflere taşıyacağı bir yapılanma süreci içerisinde olduğunu belirten Açıkalın, bununla ilgili  Alanya’da Teknik Komite, Merkez Hakem Komitesi ve 20 ilin İl Temsilcilerini  bir araya getirdiklerini söyledi.
 
Açıkalın, “Bununla ilgili iki gün sürecek olan toplantıda, 2010 yılında 46.’cısını yapacağımız Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğimiz Avrupa Şampiyonası’nın ön hazırlık çalışmalarının görüşeceğiz. Buna bağlı olarak da, federasyon içerisindeki tüm teknik ve idari birimlerin entegre çalışmasıdır. Bu sene pilot seçilen 20 ilde bisiklet sporunu ve bisiklet sporcusunu yetiştirmek adına yapılacak projelerin yapılacağı, prensiplerin konuşulacağı bir toplantıdır.”dedi.
 
 
TÜRKİYE'DE İLK VELEDROM ALANYA'YA YAPILACAK
 
Bisiklet sporunda geçmişten gelen bir alt yapı sorunu olduğunu, bu sorunu geçtiğimiz yıl As Başkan Abdurrahman Açıkalın ile birlikte Alman Bisiklet Federasyonu ile yapılan protokolle aştıklarını, yıldız takım ve genç takım çalışmaları ile Almanlarla imzaladıkları protokol dahilinde Türk Milli Takımı Almanya’da, Alman Milli Takımı ise Türkiye’de kamp yaptığını, alt yapıdan sporcu yetiştirmek için 2010 yılı çalışmalarını daha geniş tuttuklarını anlatan Müftüoğlu, “Promosyon bazlı katkılarda sağlayarak alt yapıyı genişletmek istiyoruz. Yurt dışında kamplar aldırarak Avrupa ile aynı seviyeyi yakalamak istiyoruz. Ayrıca antrenör eğitim çalışmalarını da yine Alman üniversitesi ve federasyonu ile birlikte yılda iki defa olmak üzere eğitim veriyoruz. Alt yapıdan sporcu yetiştirmek için Veledrom’lara ihtiyaç var. Geçmişte Türkiye’nin Konya’da ve Balıkesir’de olmak üzere iki tane veledromu vardı, şimdi ise bu veledromlar yok. Sporcu yetişmesinde büyük önem taşıyan Veledrom için Alanya Belediye Başkanı Sayın Hasan Sipahioğlu ve Oba Belediye Başkanı Emin Hatipoğlu, birlikte çalışma başlattı. Yer çalışması bittikten sonra da sanıyorum ki 2010 yılında temeli atılacak olan Veledrom, yıl sonunda da bitmiş olacaktır. Biz federasyon olarak ta bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız. Veledrom bittiğinde bir şey yapmamıza gerek kalmadan alt yapıdan bisiklet sporcusu yetişecek ve zaman içerisinde dünya çapında dereceler alacağına inanıyorum.”diye konuştu.
 
Müftüoğlu, geçen yıl olduğu gibi bu 2010 yılı Mart ayında Avrupa Bisiklet Birliği’nin toplantısını yine Alanya’da yapılacağını da açıkladı.
       
Bisiklet sporunda 2010 yılına hazırlık toplantısı kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr