Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 4172
Yayın Tarihi: 19 Eylül 2011
» Dağ Bisikleti’nde Takım Halinde Balkan Şampiyonu Olduk!

 

Dağ Bisikleti’nde Takım Halinde Balkan Şampiyonu Olduk!
 
SALCANO BİSİKLET SPONSORLUĞU’NDAKİ  TÜRK MİLLİ DAĞ BİSİKLETİ TAKIMI,
SIRBİSTAN’DA BALKAN ŞAMPİYONU OLDU!
 
Salcano Bisiklet sponsorluğundaki Türk Milli Dağ Bisikleti Takımı’ndan Bilal Akgül “Elit Erkek”, Yusuf Çabık “Genç Erkek”, Abdulsamet Kıv “Yıldız Erkek U15”  kategorilerinde şampiyon oldu. “Yıldız Erkek U15” kategorisinde Mustafa Köklü ikinci, Emre Çeviker üçüncü oldu. “U23” kategorisinde Bayram Eroğlu üçüncü olurken, “17 Yaş Altı”nda Ayşe Çakır ikinci, Mesude Şenol üçüncü oldu. “Elit Bayan” kategorisinde Esra Kürkçü ikinci, Semra Yetiş de üçüncü oldu.
 
Türk Milli Dağ Bisikleti Takımı,  18 Eylül’de Sırbistan’ın Novi Pazar kentinde düzenlenen Salcano Balkan Dağ Bisikleti Şampiyonası’nda, takım olarak şampiyon oldu.
 
Salcano Bisiklet Sponsorluğu’nda düzenlenen Balkan Dağ Bisikleti Şampiyonu’nda Türkiye; Sırbistan, Romanya, Bosna Hersek, Karadağ, Kıbrıs Rum Kesimi, Bulgaristan ve Makedonya Milli Takımları ile mücadele etti. Salcano Balkan Dağ Bisikleti Şampiyonası’nda Türkiye 31 puan ile şampiyon olma başarısını gösterdi. Evsahibi Sırbistan 27 puanla ikinci, Romanya 6 puanla üçüncü oldu.
 
Salcano Bisiklet sponsorluğundaki Türk Milli Dağ Bisikleti Takımı’ndan Bilal Akgül “Elit Erkek”, Yusuf Çabık “Genç Erkek”, Abdulsamet Kıv “Yıldız Erkek U15”  kategorilerinde şampiyon oldu. “Yıldız Erkek U15” kategorisinde Mustafa Köklü ikinci, Emre Çevikel üçüncü oldu. “U23” kategorisinde Bayram Eroğlu üçüncü olurken, “17 Yaş Altı”ndaAyşe Çakır ikinci, Mesude Şenol üçüncü oldu. “Elit Bayan” kategorisinde son tura önde giren Esra Kürkçü, Sırp bisikletçi ile başa baş mücadelesini son anda kaybederek ikinci oldu. Semra Yetiş de Esra Kürkçü’nün hemen ardından üçüncü oldu.
 
Türk Milli Dağ Bisikleti Takımı Salcano Balkan Dağ Bisikleti Şampiyonası’na “Elit Erkek”, “Elit Bayan”, “Genç Erkek” (17-18 yaş), “Yıldız Erkek” (15-16 yaş), “Yıldız Erkek U15” (13-14 yaş) ve “Yıldız Kız “(15-16 yaş) kategorilerinde 15 sporcuyla katıldı. 
 
Salcano Bisiklet’in Türkiye’deki başarısından sonra Balkanlar da yayılma politikası ile sponsor olduğu Balkan Dağ Bisikleti Şampiyonası, bugüne kadar düzenlenen en iyi organizasyon olarak değerlendirildi ve Salcano’nun sponsorluğu takdir edildi. Şampiyonayı izleyen Novi Pazarlılar,  Şampiyon Türk Milli Dağ Bisikleti Takımı’na büyük sevgi gösterdiler.
 
Balkan Şampiyonu Türk Milli Dağ Bisikleti Takımı; 19 Eylül, Pazartesi günü (bugün) Türkiye’ye dönecek.
  

       
Dağ Bisikleti’nde Takım Halinde Balkan Şampiyonu Olduk! kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr