Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 1665
Yayın Tarihi: 26 Temmuz 2011
» INTERNATIONAL ISPARTA MTB YARIŞ LALİMATI

 

INTERNATIONAL ISPARTA MTB YARIŞ LALİMATI
 
 
Federasyonumuzun 2011 yılı faaliyet programında yer alan “International IspartabMtb” yarışı 31.Temmuz.2011 tarihinde ISPARTA’da yapılacaktır.
 
            1-) Yarışmanın sporcu kayıtları 30.Temmuz.2011   tarihinde saat:16.00-18.00’ de Kapalı Spor Salonu Toplantı salonunda yapılacaktır.  Sporcular ulusal kategoriler için GSGM lisanslarını, Uci kategorileri için Uci lisanslarını kayıtlar sırasında teslim edeceklerdir.   ( Yarışmacılar; U23 kategorisindeki sporcularda Uci lisansı çıkarıp, yarışma öncesi lisansları ile birlikte teslim edeceklerdir. Yarışmaya Uci Lisansını getirmeyen ve telefonla hiçbir yarışmacının kaydı yapılmayacaktır.) GSGM lisansı ve Uci lisansı  olmayan yarışmacılar yarışmaya alınmayacaktır. Saat 18.00’den sonra kayıt yapılmayacaktır.
          
2-) Yarışmanın teknik toplantısı  aynı tarihte saat:18.00’ de aynı salonda yapılacaktır.  
 
3-) Yarışmalara UCI kategorilerinde Elit Erkek, Elit Bayan, Genç Erkek, kategorilerindeki, ulusal kategorilerde ise Yıldız Erkek, U23 Erkek, Master Erkek, +40 Erkek kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir. ( +40 Erkek kategorilerinde en az 5 sporcunun katılması şartıyla yarış yapılacaktır.)
            - Elit Erkek ve U23 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Elit Erkek klasmanına göre yapılacaktır.
            - Master Erkek ve +40 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Master Erkek klasmanına göre yapılacaktır.
           -Kafile listesini Teknik toplantıda teslim etmeyenlere Harcırah Bordrosu düzenlenmeyecektir.
 
4-) Yarışmalarda ;
           a)   Toplantı saatinde bulunmayan antrenör ve sporcuların harcırahları, geldikleri güne göre yapılacaktır.  
           b) Yarışmaya katılan sporculardan yarışmayı tamamlayan ilk %65'ine tam harcırah ödenecek olup bu oran dışında kalan sporculara ödeme yapılmayacaktır. (Yönetim kurulunun 18.04.2007 ve 8 nolu kararı)  
           c) Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2’den fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenöre, harcırahları. (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.  
 
           5-)  İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerini Federasyon Görevlisine Teknik toplantı başlamadan vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı ve Iban Numarası)
 
           6-)  Federasyonca harcırah ödenmeyen antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir. 
 
           7-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır. UCİ K.3.1 maddesine istinaden, Sporcular kulüp adına koşuyorsa kulüp forması, ferdi koşan sporcu tek renk taşıyan forma giyeceklerdir.Kurala uymayan sporcuya start verilmez.
 
           8-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2011 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.
 
          9-) 31.Temmuz.2011 tarihinde;
         a) 10.00’da Yıldız Erkek, , Master Erkek, +40 Erkek Startı,
         b) 13.00’de Elit Erkek, U23, Elit Bayan ve Genç Erkek Startı,
         c) 15.00’de Kapanış ve Ödül Töreni, yapılacaktır.

 

       
INTERNATIONAL ISPARTA MTB YARIŞ LALİMATI kategorisindeki son yazılar
» 5.Uluslar Arası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Turu
» 5.Uluslar Arası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Turu
» Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası Yarışma Talimatı
» Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası Yarışma Talimatı
» Alanya MTB Cup 06 - 07 Nisan 2013 tarihleri arasında ANTALYA-Alanya'da
» Alanya MTB Cup 06 - 07 Nisan 2013 tarihleri arasında ANTALYA-Alanya'da
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr