Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2362
Yayın Tarihi: 01 Temmuz 2011
» 1. Kapadokya Turu Başladı

Türkiye Bisiklet Federasyonun faaliyet programında yer alan Kapadokya turunun zamana karşı yapılan ilk etabı tamamlandı. 55 sporcunun katılımıyla gerçekleşen ilk etap Kapadokya’nın tarihi güzellikleri arasında yapıldı.

Brisa Spor, Manisa spor, Konya Torku Şeker Spor Vivelo, Kocaeli Gençlik Spor gibi Türk takımlarının yanı sıra Irak, Gürcistan, Sırbistan, Suriye takımları da yarışta derece yapabilmek için mücadele ettiler.
 
Saat 15.00 da başlayan yarışın startını Nevşehir Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer ÇİNTIMAR verdi.
Zorlu yarışın sonunda Brisa Spor dan 00.11.27 derecesiyle Mert Mutlu birinci, 00.11.27 derecesiyle yine Brisa Spor takımından Uğur Marmara ikinci, Konya Torku Şeker Spor Vivelo takımından 00.11.43 derecesiyle Mustafa Sayar yarışı üçüncü olarak tamamlandı.
 
Kapadokya Bisiklet Turu 2.etabı yarın yapılacak olan 125.7 km lik Nevşehir-Niğde-Nevşehir etabıyla devam edecek.
 
Yarış sonrasında Ulusal Yarış Komiseri Şükrü Aydın’la yaptığımız röportajda yarış hakkındaki düşüncelerini ve ilk defa yapılan Kapadokya Turu hakkındaki görüşlerini sorduk;
 
Bugünkü yarışta rüzgarın arkadan esmesinden dolayı süratli bir yarış geçti bundan dolayı çekişmeli ve heyecanlı bir yarış izledik. Türk sporcuların ilk üçe girmesi bizleri sevindirdi. Kapadokya Bisiklet Turunun ilk defa yapılmasına rağmen sorunsuz, düzenli bir organizasyon olduğunu gördük. Tüm sporculara başarılar dilerim.
 


       
1. Kapadokya Turu Başladı kategorisindeki son yazılar
» Uluslararası Marmara Bisiklet Tur'u başladı
» Uluslararası Marmara Bisiklet Tur'u başladı
» 2nd Tour Of Marmara
» 2nd Tour Of Marmara
» 6th Tour Of Victory
» 6th Tour Of Victory
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr