Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2413
Yayın Tarihi: 06 Haziran 2011
» Uluslararası Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali tamamlandı.

Uluslar arası Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali Nevşehir – Ürgüp de Pazar günü saat 10.00 da verilen startla başladı.Yarışın organizatörlüğünü Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunu da organizatörlüğünü de yapan Aydın Ayhan GÜNEY üstlendi. Elite Erkek, Elite bayan ve junior kategorileri ile start alan sabah yarışını Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin MÜFTÜOĞLU, Ürgüp İlçe Kaymakamı Tuğba YILMAZ, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri YILDIZ, Ürgüp İlçe Gençlik Spor Müdürü Nejat Fahri YAZICI ve yarışın ana sponsoru olan Salcano firmasından Bayram AKGÜL’le beraber start verdiler.

Uluslar arası yarışta Sırbistan takımı da start aldı. Brisa Spor Kulübünden Bilal AKGÜL, İsak ÜNAL ve Abdulkadir KELLECi 5 tur yapılan yarışın 2.turuna kadar beraber pedal çevirdiler 3.turun sonralarına doğru gelirken kaza geçiren Abdulkadir KELLECİ 3’lü gruptan koptu. Düşen sporcunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yarışı Brisa Spor Kulübünden Bilal AKGÜL 1.33.08 derecesi ile birinci olurken 1.35.07 derecesiyle yine Brisa Spor Kulübünden İsak ÜNAL ikinci Sırbistan takımında Bojan DJURDİC 1.35.27 derecesiyle ile üçüncü oldu.

Elite Bayanlar da Brisa Spor Takımından Esra Kürkçü 1.38.08 derecesiyle birinci olurken, İstanbul Spor Kulübün den Semra YETİŞ lastik patlatması sonucu 1.39.34 derecesi ile yarışı ikinci olarak tamamladı. Sırbistan Takımından Jovana CRNOGORAC 1.41.52 derecesiyle yarışı üçüncü tamamladı.

13.00 da start alan yarışta Master +30, Master +40 ve Yıldız Erkekler  kategorilerinde yapıldı. Yıldız Erkekler yarışını 01.05.04 derecesiyle Ankaragücü – Salcano takımından Abdülsamet KIV birinci, 01.06.48 decesiyle İstanbul Gençlik Spordan İlhan Erdinç TÜRKYILMAZ ikinci, 01.06.53 derecesiyle Sivas G.S.İ.M den Enes POLAT üçüncü bitirdi.

Master 30+ yarışında ise 01.01.45 derecesi ile Ankaragücü – Salcano takımından Turgay GERMEN birinci, Rize Gençlik Spor Kulübünden 01.02.10 derecesiyle Oğuz ÖZÇELİK ikinci ve Ankaragücü – Salcano takımından 01.05.22 derecesiyle Bora TİRKİ yarışı üçüncü olarak tamamladılar.

Master 40+ larda ise Hacettepe Bisiklet Takımından 01.28.05 derecesi ile Ali YILMAZ birinci, Adana Bisiklet Spor Kulübünden 01.3053 derecesi ile Murat HATİPOĞLU ikinci ve İstanbul Ferdi olarak katılan Mehmet Batur ÖZYAR 01.32.17 derecesiyle yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Derece yapan sporcuların ödüllerini Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin MÜFTÜOĞLU, Nevşehir Valisi Abdurrahman SAVAŞ, Alay Komutanı Jandarma Albay Turgay ARAS, Nevşehir Emniyet Müdürü Dr. Ömer GURULKAN, Ürgüp Kaymakamı Tuğba YILMAZ, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri YAZICI,  Salcano Firmasından Bayram AKGÜL ve İl Spor Müdürü Muzaffer ÇİNTIMAR takdim ettiler.

Nevşehir Valisi Abdurrahman SAVAŞ yarış sonrasında, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin MÜFTÜOĞLU, yarış organizatörü Aydın Ayhan GÜNEY ve Ürgüp Belediye Başkanı Fahri YAZICI ya plaket  takdim etti.

       
Uluslararası Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali tamamlandı. kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr