Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2447
Yayın Tarihi: 16 Mayıs 2011
» International Hacettepe Mtb Cup

ULUSLARARASI ANKARA MTB YARIŞI, BU YILDAN İTİBAREN "ÇAĞATAY AVŞAR" ADINA GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENECEKTİR.


1. GELENEKSEL ÇAĞATAY AVŞAR KUPASI
( ULUSLARARASI HACETTEPE MTB KUPASI )

 
Federasyonumuzun 2011 yılı faaliyet programında yer alan “International Ankara Mtb Cup” yarışı 22.Mayıs.2011 tarihinde Beytepe/ANKARA’da yapılacaktır.
 
            1-) Yarışmanın sporcu kayıtları 21 Mayıs 2011   tarihinde saat:15.00-17.00’ de Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Yeni Binada yapılacaktır. Sporcular ulusal kategoriler için GSGM lisanslarını, Uci kategorileri için Uci lisanslarını kayıtlar sırasında teslim edeceklerdir. ( U23 kategorisindeki sporcularda Uci lisansı çıkarıp, yarışma öncesi lisansları ile birlikte teslim edeceklerdir.) GSGM lisansı ve Uci lisansı  olmayan yarışmacılar yarışmaya alınmayacaktır.
 
           2-) Yarışmanın teknik toplantısı  aynı tarihte saat:17.00’ de aynı bina Seminer Salonunda yapılacaktır.  
 
           3-) Yarışmalara UCI kategorilerinde Genç Erkek, Elit Erkek, Elit Bayan kategorilerindeki, ulusal kategorilerde ise Yıldız Erkek, U23 Erkek, Master Erkek, +40 Erkek, Yıldız Bayan, Genç Bayan (en az 5 sporcunun katılması şartıyla) kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir.
            - Elit Erkek ve U23 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Elit Erkek klasmanına göre yapılacaktır.
            - Master Erkek ve +40 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Master Erkek klasmanına göre yapılacaktır.
 
           4-) Yarışmalarda ;
            a.)    Yarışmaya katılan sporculardan yarışmayı tamamlayan ilk %65'ine tam harcırah ödenecek olup bu oran dışında kalan sporculara ödeme yapılmayacaktır. (Yönetim kurulunun 18.04.2007 ve 8 nolu kararı)  
            b.)    Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2-4 sporcusu  harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenöre (veya idarecisine); 5 ve daha fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulübün 1 antrenör ve 1 idarecisine, harcırahları. (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.  

           5-)  İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerini Federasyon Görevlisine vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı, Şube Kodu, Hesap Numarası ve Iban Numarası)
 
           6-)  Federasyonca harcırah ödenmeyen idareci-antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir. 
 
           7-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır.
 
           8-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2011 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.
 
          9-) 22 Mayıs 2011 tarihinde;
            a) 10.00’da Yıldız Erkek, , Master Erkek, +40 Erkek, Yıldız Bayan, Genç Bayan Startı,
            b) 13.00’de Elit Erkek, U23, Elit Bayan ve Genç Erkek Startı,
            c) 16.00’de Kapanış ve Ödül Töreni, yapılacaktır.
                   

 

       
International Hacettepe Mtb Cup kategorisindeki son yazılar
» 5.Uluslar Arası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Turu
» 5.Uluslar Arası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Turu
» Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası Yarışma Talimatı
» Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası Yarışma Talimatı
» Alanya MTB Cup 06 - 07 Nisan 2013 tarihleri arasında ANTALYA-Alanya'da
» Alanya MTB Cup 06 - 07 Nisan 2013 tarihleri arasında ANTALYA-Alanya'da
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr