Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 11245
Yayın Tarihi: 27 Nisan 2011
» Yıldız Millilerimiz Umut saçtı

     20-24 Nisan 2011 tarihleri arasında 1. Rumi uluslararası çocuk oyunlarına iştirak eden Bisiklet Yıldız Milli takımımızı temsilen B yıldız takımı 4 sporcuyla yarışmaya iştirak ederek ülkemizi temsil etmiştir. Yarışmalara 6 ülke sporcusu ile katılımda bulunmuştur. 21-04-2011 tarihinde 34 km 10 tur üzerinden nihayi sonuçla yapılan kriteryum müsabakası yıldız B milli takım sporcularımızdan Ömer ZENGİN’nin 56.01 sn.derecesi ile toplu girilen grup finişini alarak yarışı kazanmıştır aynı yarışta milli takımımızdan Mustafa AKKAŞ 4. Süleyman KOÇ 5. Alihan DEMİRBAG 20.Sıraları alarak yarışmayı ilk gün takım halinde de lider olarak bitirmişlerdir.ilk gün yapılan diger spor bıranşları da dahil olmak üzere tekwando,halter,satranç,karate, cimnastik branşlarında ülkemize ilk birincilik madalyasını bisiklet branşından kazandırmış olmamız da ayriyeten bizi gururlandırmıştır.

     Ertesi gün ise puanlı kriteryum yarışına çıkan sporcularımız ilk defa yarıştıkları puanlı kriteryum yarışında İsrail ve Sırbistan takımlarının organize çalışmalarına rağmen iyi bir direnç göstererek ve takım ruhu ile 12 tur üzerinden yapılan ve 19 kilometre olan kısa ama sert teknik parkurda Sırbistanlı ve İsrailli sporcularla kıran kırana bir puan mücalesine girmişler ve yarışı sporcumuz Süleyman KOÇ 13 Puan toplayarak Sırbistanlı sporcu ile ilk sırada yer almıştır ancak duble puanı alan sporcunun bu puan eşitliğinden avantajlı sayılması kuraklına istinaden sporcumuz 2 sırada kalmış yine sporcularımızdan Mustafa 4. Ömer 8. Alihan 16. olarak yarışı bitirmişler takımlar sıralamalarındaki liderliğimizi sürdürerek müsabakaları başarı ile sonuçlandırmışlardır.
 
     Yıldız B Takımımız sporcuları ilk kez uluslararası bir yarış koşmaları ve yarış organizasyonun yarışmaya katılımda bulunan ülke sporcularına yaş barajı olarak gösterilen 1996-1997-1998… diyerek davetiye kartlarında davet edilmesi bizim ise 1997-1998…üzeri olarak yarışa katlım yaşının yanlış bilgilendirilmesi yarışa bizim 1 yaş faktörü ile yıldız A degilde Yıldız B ile katılmamızı sağlamış sporcularımızın kendilerinden 1-2 yaş büyük sporcularla ve ilk kez böyle bir uluslararası tecrübe tatmaları ve böylesine güzel sonuçlar almaları bizi daha da mutlu etmiştir. Sporcularımızın Başarılarının Artarak devamını diler Yetişmelerinde emekleri olan sporcularımızın Ailelerine kulüp antrenör ve idarecilerine Teşekkür ederiz.

       
Yıldız Millilerimiz Umut saçtı kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr