Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2647
Yayın Tarihi: 28 Mart 2011
» K.A.P. Manisa Yıldızlar Yol Yarışları

 

TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU BAŞKANLIĞI
 
 …../…../2011
Sayı :     T.B.F.B                                                                                                                               
Konu :
 
GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE
                                                              …………………
 
Federasyonumuzun 2011 Yılı faaliyet programında yer alan K.A.P Manisa Yıldızlar Yol Yarışı 02-03 Nisan 2011 tarihlerinde ( Yol Hariç ) Manisa’da yapılacaktır.
Yarışma talimatı ve kuralları aşağıdaki gibidir;
 
1) 01.04.2011 tarihinde yarışmanın lisans kontrolü saat 16:30’da teknik toplantısı ise 17 :00 ‘de Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde yapılacaktır.
 
2) Yarışmalara katılacak olan sporcuların harcırahları;
  
   a) Yol yarışları Büyük Erkek ve Büyük Bayanlarda % 15 Masterlar’da % 10 diğer kategorilerde ise Yıldız A ve Genç Erkeklerde %20 zaman barajı uygulanacak olup, Genç Bayanlarda ve Yıldız B kategorisinde ise zaman barajı uygulanmayacaktır.
   b) Kriteryum olan müsabakalarda ise yarışmaya katılıp yarışmayı bitiren sporcuların tamamına harcırah ödenecektir. Ancak Genç Bayanlar ve Yıldız B kategorilerinde Tur yiyen sporcular yarışmaya devam edecekler ve klasmanda tur yedikleri yerde değerlendirilecektir. ( Yönetim Kurulunun 09.05.2008 tarih 4 nolu kararı ve Teknik kurulun 27 Şubat 2010 tarihli toplantı kararı)

3) Her beş kategoride toplam 2-4 sporcu harcırah almaya hak kazanan kulübün 1 antrenörüne (veya idarecisine); 5 ve daha fazla sporu harcırah almaya hak kazanan kulübün 1 antrenör ve idarecisine (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
 
4) Harcırah ödemelerinde esas alınan Kafile Listelerinde, kulüp kafile listelerinde sadece kulüp başkanlık onayı aranacak olup ferdi olarak gelenlerde ise ilin Gençlik ve Spor İl Müdürü tarafından onaylanmış kafile listesi kabul edilecektir. Kafile listeleri yarışma komiserine onaylatılacaktır. Kafile Listelerinde kulüp isimleri banka hesap bilgileri ile kulüp iletişim bilgilerinin bulunması zorunludur.

5) Kulüpler tarafından idareci olarak yazılacak olanların kulübün resmi bir üyesi olması ve belgelenmesi şartı aranacaktır. Aksi yönde bir beyanın ise Federasyonumuzun ceza yönetmeliği kapsamında değerlendirilecektir.
 
6) Ferdi olarak iştirak edenlerin ücret bordrolarında idareci ve antrenör ibaresi bulunmayacaktır.
 
7) Yarışlarda idareci ve antrenörlerin sadece bir kulüpte görevli olacaktır. Ancak istedikleri takdirde bulunduğu ilin takımlarında fahri olarak görev yapabilecektir. Farklı takımlardaki idareci, antrenör ve sporcular aynı ücret bordrosunda yer alamayacaktır.
 
8) Sezon başında yarışa giren bir sporcu yıl içerisinde farklı bir müsabakada idareci olarak yer almayacaktır.
 
9) İdareci ve antrenörler her yarışın teknik toplantısında hakem masasına imza atacaklardır. İmza atmayanların ise ücret bordroları eksik ödenecektir.
 
10) Yarışma da dereceye giremeyen ve Federasyonumuz tarafından harcırah almaya hak kazanamayanlara imkânlar dâhilin de Müdürlüğünüzce ödeme yapılabilir.
 
11) Milli Takım kıyafetlerinin Milli Takım yarışları haricinde giyilmesi durumunda uyarılmaksızın Federasyonumuzun Ceza Yönetmeliğinin 34.maddesi uygulanacaktır.
 
12) Ayrıca; söz konusu yarışlara katılacak idareci, antrenör, sporcu hakem ve diğer görevlilerin varsa sosyal güvenlik belgelerini (Bağ-Kur, Emekli Sandığı, SSK) yanında getirmeleri zorunludur.

YARIŞMA PROGRAMI VE YOL TALİMATI

 

YARIŞMANIN ADI          : K.A.P Manisa Yıldızlar Yol Yarışları

YARIŞMANIN YERİ        : Manisa

YARIŞMA TARİHİ           : 02-03 Nisan2011


YARIŞMA TALİMATI   :


·         Kulüp sporcuları, kulüplerini temsil eden (tek tip) formalarıyla yarışacaklardır. Uygun forma ile yarışa hazır olamayan takımlardan kulüp idarecileri sorumlu tutulacak, uygun forması  olmayan sporcular takım puanlamasına alınmayacaklardır.

·         Yarışmalarda ihtar alan İdareci, Antrenör, Sporcu ve takımların Merkez Hakem Kurulu Cezaları uygulanacaktır.

·         Teknik toplantıya (geçerli mazereti olmadan) katılmayan, onaylı listeleri ile 2011 sezonu vizeli lisanslarının aslı olmayan kulüp takımları veya ferdi sporcular yarışmalara alınmayacaktır. Sporcu lisanslarının fotokopisi ya da faksları kabul edilmeyecektir.

·         Yarışmalarda sporcuların kask takma mecburiyeti vardır.

·         Yarışmalar UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun geçerli Yönetmelikler çerçevesinde koşulacaktır.

·         Genç Erkek kategorisinde,dişli statüsü   52*14 =7,93m (yedek jantlar dahildir.)

·         Yıldızlar dişli tahdidi daha öncede toplantıda belirtildiği gibi 52x16 (6.94 mt)

·          Genç Bayanlarda dişli statüsü  52*14 =7,93m    (yedek jantlar dahildir)  olacaktır. Genç Bayanlarda 1994 ve sonrası doğumlular yarışabileceklerdir.

·         Sporcular gerektiğinde kontrol edilmek üzere nüfus cüzdanlarını yanlarında bulunduracaklardır.

·         Yarışmaların bitiminde sporcu-idareci-antrenör tarafından verilen dilekçeler yarışma anında yetkili kurullarca değerlendirilip, gerekli cezaları verilecek olup, dilekçelerin işleme alınabilmesi UCI kuralları gereğince kafile sorumlusu tarafından 30.YTL’nin dilekçe ile beraber Federasyon yetkilisine verilmesi halinde dilekçe işleme alınacak olup haklı olanların parası iade edilecek olup, haksız olanların parası  Türkiye Bisiklet Federasyonun 6299141 nolu  Garanti Bankası hesabına gelir olarak kaydedilecektir.

·         Yapılacak her yarış sonunda ilk üç sırayı alacak sporculara madalyaları Federasyonumuz tarafından verilecektir.

·         Yarışmalarda sakatlanarak devam edemeyeceği doktor raporu ile onaylanan sporcularla Teknik Kurul, Hakem Komitesince onaylı, teknik arızası bildirilen sporculara (Teknik Komite Kararı ile) sıralamada yer almaları ve Federasyonumuzca ödeme yapılacak, kontenjanı aşmamak kaydıyla harcırahları Federasyonca ödenecektir.

·         Genç Bayanlar ve Yıldız Erkek B Kategorisinde harcırah barajında uygulanan zaman barajı kaldırılmıştır. Ancak sporcu koşacağı mesafenin %50 sini koşmak zorundadır.( örneğin 40 km olan bir parkurun 20 Km sini koşmak zorundadır)

·         Bu talimatta yer almayan konularda karar alma yetkisi Federasyon Başkanı veya yetki vereceği kişiye aittir


Program

Tarih                      Saat                        Açıklama                                              Yer

01.04.2011        16:30                      Lisans Kontrol                            Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
                            1
7:00                      Teknik Toplantı                            Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

02.04.2011        09:00                     Yıldız Erkekler A Saate Karşı     Turgutlu Yolu                         5Km x 2 = 10 KM                   
                            
14:00                     Yıldız Erkekler B  Yol Yarışı        Menemen Yolu                     40 Km
                     
(Saat 14:00 GSİM Önünden Fo-depar hareket , 14:15 Dişli kontrol, 14:30 Olimpik yüzme havuzu   kavşağı )

                              

03.04.2011         09:00                    Yıldız Erkekler A Yol Yarışı             Menemen Yolu                   62 Km
                      (Saat 09:00 GSİM Önünden Fo-depar hareket , 09:15 Dişli kontrol, 09:30 Olimpik yüzme havuzu   kavşağı )

                            14:00                      Yıldız Erkekler B Kriteryum                  Hafsa Sultan İ:Ö:O Önü  1 Tur : 2000 mt

                             

Not: Ödül töreni son gün yarışların bitiminde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Önünde Yapılacaktır.

 

       
K.A.P. Manisa Yıldızlar Yol Yarışları kategorisindeki son yazılar
» 5.Uluslar Arası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Turu
» 5.Uluslar Arası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Turu
» Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası Yarışma Talimatı
» Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası Yarışma Talimatı
» Alanya MTB Cup 06 - 07 Nisan 2013 tarihleri arasında ANTALYA-Alanya'da
» Alanya MTB Cup 06 - 07 Nisan 2013 tarihleri arasında ANTALYA-Alanya'da
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr