Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 3113
Yayın Tarihi: 07 Şubat 2011
» Ankaragücü Bisiklet Takımı Uluslar arası Arena’da

Geçtiğimiz sezon Dağ Bisikletinde çok iyi bir sezon geçiren Ankaragücü Bisiklet Takımı, Salcano Bisiklet’in ana sponsorluğunda Uluslararası arena’da gücünü göstermeye başlıyor. Dağ Bisikletinde Türkiye’nin tek Uluslararası dağ bisiklet takımı, geçtiğimiz hafta onaylanan güçlü pedalları ile 2011 sezonunda 107 takımın oluşturduğu zorlu ligde puan toplamaya çalışacak. Sporcular, ülkemizde yapılacak 20’ye yakın yarışta ve yurtdışında katılacakları müsabakalarda toplayacakları puanlarla devler liginde kendilerini gösterecekler.

Ankaragücü Bisiklet Takımı, uluslararası lisansının çıkması üzerine açıklama yapan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ”Yol Bisikleti’inde 2 Continental takımın yanında çok önem verdiğimiz Dağ Bisikletinde de bir Continental takımımızın olması ülkemizde bir ilk.  Ankaragücü’nün Dağ Bisikletine son iki yıldır çok büyük bir katkısı var. Biz de elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Başta Ankaragücü Başkanı olmak üzere, tüm emeği geçen menajerinden sporcusuna kadar bisiklet camiası adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Ankaragücü Mali Saymanı Ayhan Atalay “ Ankaragücü olarak amatör branşlara özel bir önem veriyoruz. Geçtiğimiz sezon çok ciddi başarılara imza atan takımımızı yeni transferler ile güçlendirdik.” dedi. Takımımızın Türkiye’nin tek Uluslar arası Dağ Bisiklet takımı olmasının gurununu yaşadıklarını belirten Atalay “Önümüzdeki olimpiyatlarında çekirdek kadrosunu oluşturacak bu sporcularımızın uluslar arası turnuvalarda da hem ülkemizi hem de kulübümüzü başarı ile temsil etmeleri için elimizden gelen desteği sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.
 
Bu sezon Ankaragücü Bisiklet takımına sağladığı sponsorluk desteği ile takım sporcularının, rakipleri ile aynı donanımlı bisikletlerle yarışmasını sağlayan Salcano Bisiklet Yönetim Kurulu üyesi Bayram Akgün ise yaptığı açıklamada “ Ankaragücü gibi büyük bir kulübe sağladığımız destek ile Avrupa’da mücadele etmesine destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hem bu sene hem de önümüzdeki senelerde Ankaragücü Bisiklet takımına her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.
 
Mücadele verdiği tüm amatör branşlarda olduğu gibi bisiklet branşında da iddialı olan Ankaragücü Spor Kulübü kulübü, 2011 yılında 12 sporcu ile mücadele edecek. 23 yaş altı 5 sporcu ile uluslararası arenada ülkemizi temsil etmenin yanında gelecek olimpiyatların da çekirdek kadrosunu bünyesine katan Ankara ekibi Alman Hahn-Training-Systems - Carsten Hahn kontrolünde çalışmaları sürdürüyor.
 
Tandoğan Tesislerinde haftada 5 gün güç ve kondisyon çalışmaları sürdüren ve Nisan ayı başında yarışlara başlayacak Ankara ekibi şu sporculardan oluşuyor:
 
Bora Tirki, Bülent Atlas, Turgay Germen, Ogün Çavuş, Halil Korkmaz, Berkay Yavrucuk, Bayram Eroğlu, Ozan Ali Bulunmaz, Cumhur Boyraz, İsmail Demirkan, Yusuf Çabık, Abdulsamet Kıv…
 
       
Ankaragücü Bisiklet Takımı Uluslar arası Arena’da kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr