Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2900
Yayın Tarihi: 25 Kasım 2010
» TBF, yeni sezonu Yıldızlar kampıyla açtı

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF), yeni sezonu Yıldız milli takımı kampıyla açtı. 2010-2011 faaliyet programı çerçevesinde Antalya’da 12 günlük kondisyon kampına giren yıldız millilerin hedefi, Trabzon’da yapılacak olan Gençlik Olimpiyatları.
 
TBF, 2010-2011 yeni sezonunu Yıldız Millilerin kondisyon kampıyla açtı. 24 Kasım’da Antalya’da kampa alınan Yıldız Milli Takımından 16 sporcu, antrenör Ahmet Çiftçi gözetiminde 12 gün boyunca ormanlık alanda ağırlık, dağda kros, kumda koşu çalışmaları yapacak. Güç kazanmak amaçlı gerçekleşecek olan kondisyon kampı 5 Aralık’ta son bulacak.
Yıldız Milli Takımı’nı 26-28 Temmuz 2011’de Trabzon’da yapılacak olan Gençlik Olimpiyatları’na hazırlayacak olan çalıştırıcı Ahmet Çiftçi, milli takım sporcularının hedefinde de olimpiyatlara katılmak olduğunu söyledi.
Gençlik Olimpiyatları’na 8 ay gibi bir süre kaldığını belirten Çiftçi, “ Önümüzde 4 hazırlık kampı ve 4 yurt dışı faaliyetleri bulunmakta. Bu nedenle kondisyon kampları, sporcularımızın gelişimi açısından önemi çok büyük. Dolayısıyla her kamp ve her müsabaka bir seçme niteliği taşımaktadır. Sporcularımızda bunun bilincinde.”diye konuştu.
 
Kondisyon kampı listesi
 
Ahmet Çiftçi (Antrenör), Ömer Kunduz (Yrd. antrenör)
 
Sporcular:
Cebrail Şeker, Muhammed Özçelik, Fettullah Köse, Ali Osman Kınıklı, Recep İnan, Bayram Burak Erol, Enes Talha Ay, F. Mehmet Güvenç, Süleyman C. Ezirgan, Ramazan Fatih Kaya, Ali Furkan Cimbek, Mehmet Şahin, Mehmet Ali Çolak, Mücahit Kürşat Okka, C. Kemalettin Görgülü, Kaan Erez

 

       
TBF, yeni sezonu Yıldızlar kampıyla açtı kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr