Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2188
Yayın Tarihi: 07 Kasım 2010
» Uluslararası Alanya Dağ Bisikleti’nin 14.’ncüsü gerçekleşti

Uluslararası Bisiklet Federasyonu'nun (UCI) yarış takviminde yer alan Uluslararası 14. Alanya Dağ Bisikleti Yarışları Kızılalan Kent Ormanında yapıldı. Elit bayanlarda Ukrayna'dan Natalie Krombets, elit erkeklerde Avusturya'dan Uwe Hochenwarter birinci oldu.

 
Uluslararası 14. Alanya Dağ Bisikleti Yarışı, Kızılalan mevkiinde Türkiye, Polonya, Avusturya, Yunanistan, Ukrayna, Almanya, ve İsviçre’den 6 kategoride 114 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. 6 kilometreden oluşan zorlu parkurda elit erkekler 6 tur üzerinden 40 Kilometre yarıştı. 2.03.20 süreyle Avusturya'dan Uwe Hochenwarter yarışı birinci tamamladı.  2.03.56 süreyle Polonya'dan Kornel Osıckı ikinci, 2.04.38 süreyle Yunanistan’dan Perıklıs Ilıas üçüncü geldi. Bayanlarda 4 tur üzerinden 28 kilometrelik yarışı Ukraynalı Natalie Krombets 1.46.55 süreyle birinci, Kocaeli Brisaspor'dan Esra Kürkçü 2.05.22 süreyle ikinci, yarışa Eskişehir'den ferdi olarak katılan Eda Kunuk ise 2.08.32 süreyle üçüncü bitirdi.
Elitlerin yarışlarından sonra öğleyin genç erkekler, 19-23 yaş gurubu erkekler, Master erkekler 30+ ve master erkekler +40 yarışları koşuldu.
Yarışların sonunda Uluslararası 14. Alanya Dağ Bisikleti Yarışları’nda dereceye giren sporculara madalyalarını Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Uluslar arası Bisiklet Birliği (UCI) Yarış Hakemi Ido Eindor, Türkiye Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Bekir Gezer, Alanya Belediye Spor Müdürü Saim Kanlı ve Alanya Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Zafer Peker taktı.
 
Yarışlarda diğer kategorilerde ilk üç dereceye giren sporcular ise şöyle:
 
GENÇ ERKEKLER (4 tur üzerinden 24 Km.)       
1- ISAK ÜNAL                      ADANA BISIKLET SPOR  01:39:39
2- TANER ERDOĞAN         GAZİANTEP GSK             01:45:12
3- SEMICAN BAYDUR         ANTALYA FERDİ              01:51:25
 
U23 ERKEKLER (2 tur üzerinden 12 Km.)
1- AGİT SALMAN                 ISTANBUL GSK                00:47:32
2- ÖMER FARUK KANSIZ   RİZE GSK                          00:50:47
3- CEBRAIL SEKER            SİVAS GENÇLİK SPOR     00:55:12
 
MASTER ERKEKLER 30+ (3 tur üzerinden 18 Km.)
1- TOMASZ PIERWOCHA POLONYA                           01:07:33
2- TURGAY GERMEN        MKE ANKARAGÜCÜ          01:09:34
3- OĞUZ ÖZÇELİK             RİZE GSK                           01:10:53
 
MASTER ERKEKLER +40 (3 tur üzerinden 18 Km.)
1- ZAFER YALIN                YALOVA BLD. GSK.            01:30:03
2- MEHMET BOZDEMİR   KOCAELI G.S.K                  01:41:16
3- EKREM HACIOĞLU      İSTANBUL FERDİ                01:13:08

 

 

 

       
Uluslararası Alanya Dağ Bisikleti’nin 14.’ncüsü gerçekleşti kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr