Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 3005
Yayın Tarihi: 07 Kasım 2010
» Alanya Bisiklet turunda zafer Alman Arnt’in

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) 2.2 kategorisinde gerçekleşen 1. Alanya Bisiklet Turu’nun şampiyonu Alman takımından Nikias Arndt oldu.

 
4 Kasım Perşembe günü başlayan Uluslararası 1. Alanya Bisiklet Turu, 4. etapla son buldu.
4 gün süren turun şampiyonu Alman milli takımından Nikias Arndt oldu.
Turun son günü Kriteryum etabında UCI hakemi değişikliğe gitti. Trafik akışını göz önüne alan hakem Yeoshua Kopitko, şehir merkezinde 2 bin 800 metreden oluşan parkurda atılacak olan 7 turu, 3 tura düşürdü. 94 kilometre koşulacak olan yarış 82 kilometreye olarak gerçekleşti.
 
Keykubat Plajı Sahil Yolu’nda Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu’nun saat 11.00’da startı vermesiyle 60 sporcu çıkış yaptı. Manavgat İlçesi Kızılot beldesinden dönen sporcular, 72.5 kilometre kat ettikten sonra Alanya şehir merkezinde kriteryum parkuruna girdi. Parkura ilk giren Kocaeli Brisa Spor’dan Ali Osman Usta olurken, Usta’ya 36 saniye fark atan Alman Milli takımından Tino Tomel, 01.52.12 süreyle etabı birinci tamamladı. Etabın ikincisi, aynı takımdan aynı süreyle Nikias Arndt ve Kocaeli Lassa Spor’dan İsmail Aksoy üçüncü oldu.
Alman Team Brother – Bikes takımının sporcu eksiğini tamamlayan Yalova Belediye Spor’dan Ali Gülcan, Alman takımı adına koşmasına rağmen yarışı 4. bitirip sporcunun ülke puanı Türkiye’ye yazıldı.
Yarışın bitiminde puanları değerlendiren hakem heyeti, genel klasmanda turun şampiyonu Alman sporcu Nikias Arndt olarak açıkladı.
 
Düzenlenen ödül töreninde etapta dereceye giren üç sporcunun madalyalarını TBF Başkanı Emin Müftüoğlu taktı. Turun şampiyonu Arndt’a sarı mayosunu da Müftüoğlu giydirdi. Turun en iyi sprint koşucusu Tino Thomel’in Yeşil mayosunu UCI hakemi Yeoshua Kopitko ve en iyi yokuş tırmanışçısı olarak açıklanan Kocaeli Brisa Spor’dan Nazım Bakırcı’nın kırmızı mayosunu Anadolu Ajansı Alanya Temsilcisi Fazıl Tunç takdim etti.
 
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, yarışın başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek sporcuları kutladı. Yarışta elde edilen puanların, sporcuların 2012 Londra Olimpiyatları'na katılmalarına etki edeceğini, yarışı bu nedenle çok önemsediklerini söyledi. Yarışta Alman Milli Takımı ve Team Brother - Bikes takımlarının olmasına rağmen Türk sporcuların da önemli puanlar kazandığını belirten Müftüoğlu, 2012 Londra Olimpiyatları'na katılma hedeflerinin son ana kadar süreceğini bildirdi

  

 

 

 

       
Alanya Bisiklet turunda zafer Alman Arnt’in kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr