Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2133
Yayın Tarihi: 22 Ekim 2010
» Dağ Bisikletçileri Pazar günü Gaziantep’te

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun (TBF) 2010 yılı faaliyet programında yer alan ve sezonun son iki yarışlarından birisi olan Uluslararası Gaziantep Dağ Bisikleti Pazar günü Dülükbaba Kent Ormanı’nda kaya mezarları görselliğinde yapılacak.

 
TBF’nun 2010 yılının son iki yarışından birisi olan Uluslararası Gaziantep Dağ Bisikleti 24 Ekim Pazar günü başlıyor. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) puanlı elit erkekler, 19-23 yaş arası erkekler, elit bayanlar, genç erkekler, master erkekler, + 40 erkekler ve yıldız erkekler olmak üzere 7 kategoride yapılacak olan yarışlar, kentten 10 kilometre uzaklıktaki  Dülükbaba Kent Ormanı’nda kaya mezarları görselliğinde gerçekleşecek.
Yarış öncesi Cumartesi günü saat 16.00’da Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde yapılacak teknik toplantıda 5 bin 800 metre parkurda, kategorilerine göre sporcuların kaç tur atacağı belirlenecek.
Pazar günü yapılacak olan Uluslararası Gaziantep Dağ Bisikleti Yarışları ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Nuri Öçal, startın Kartaltepe’sinde verileceğini ve aynı noktada sonlanacağını belirterek, “Saat 10.00’da elit erkekler, 19-23 yaş arası erkekler ve elit bayanlar kategorilerinde yapılacak yarışlarda sporcular birlikte start alacak. Saat 14’de ise genç erkekler, master erkekler, +40 erkekler ve yıldızlar kategorilerinde yarışlar gerçekleşecek. Kent ormanının çam kokuları arasında Kaya mezarları görselliğinde yapılacak olan yarışların halkımızın katılımıyla da şölen havasında geçmesini bekliyoruz.”dedi.
 

 

       
Dağ Bisikletçileri Pazar günü Gaziantep’te kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr