Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 1898
Yayın Tarihi: 17 Eylül 2010
» Manisa Kent Ormanı’nda Dağ Bisikleti başlıyor

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun (TBF) faaliyet programında yer alan Manisa Dağ Bisikleti yarışı için hazırlıklar tamamlandı. Manisa Kent Ormanı’nda Pazar günü gerçekleşecek yarışa Türkiye’nin çeşitli illerinden katılacak sporcuların yanı sıra Uluslar arası Bisiklet Birliği( UCI) kategorisinde elit erkek ve elit bayanlar yarışlarına yurt dışından sporcuların da katılması bekleniyor.
 
TBF’nun 2010 yılı faaliyet programında yer alan “Manisa Mtb” yarışı 19 Eylül 2010 tarihinde Manisa’da yapılacak. Pazar günü gerçekleşecek olan yarış, Manisa Kent Ormanı’nda 4800 metrelik parkurda gerçekleşecek. Saat 10.00’da UCI kategorisinde elit erkekler, 19-23 yaş arası U23 erkekler ve elit bayanlar yarışı gerçekleşecek. Öğleyin saat 14.00’da ise genç erkekler, master erkekler, 40 yaş üstü erkekler ve yıldız erkekler yarışları yapılacak. Elit erkeklerle birlikte start alacak olan U23 kategorisinde ilk 15’e giren sporcular UCI puanı alacak. Yarışların bitiminde ise ödül töreni düzenlenecek.
Sporcu kayıtları devam ederken, yarın (Cumartesi) yapılacak olan teknik toplantıda 4800 metrelik parkurda kategorilerine göre sporcuların kaç kilometre yarışacakları da UCI hakemi tarafından belirlenecek.
Geçen yıl Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yaptıklarını, bu yıl ise bu yıl ise 3.’sünün gerçekleştirecekleri Manisa Dağ Bisikleti Yarışları ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını açıklayan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, elit erkekler ve elit bayanlar yarışlarının UCI kategorisinde olduğunu ve bu nedenle de yurt dışından sporcu katılımının da beklendiğini bildirdi.

 

       
Manisa Kent Ormanı’nda Dağ Bisikleti başlıyor kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr