Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 1717
Yayın Tarihi: 24 Temmuz 2010
» Türkiye’nin en genç ve en yaşlı pedalları bir arada

 

Bisiklet sporunun en genciyle en yaşlıları Yol Bisikleti Avrupa Şampiyonası’nda bir araya geldi. Gençler, duayenlerini dinleyip, nasihatlar aldılar.
 
Türkiye’nin bisiklet sporunda  en yaşlıları ile en gençleri bir araya gelerek, önce geçmişten, sonra da gelecekten konuştular. Yol Bisikleti Avrupa Şampiyonası’nda milli sporcularımızı yalnız bırakmayan 60 ve 70’li yılların unutulmaz bisikletçileri, bir araya geldikleri genç bisikletçilere geçmişte zor şartlar altında yarış koştuklarını, şimdiki gençlerin çok şanslı olduklarını anlattılar.
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’nun sayesinde bir araya geldiklerini söyleyen eski milli sporcu Saim Tatlıcılar, arkadaşları adına konuşarak, “Bisiklet sporunu senelerce yapmış, belirli mevkilerde mücadele etmiş biz eski bisiklet sporcuları olarak gençlerimizle bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyiz. Gençlerimizle bizleri bir araya getiren Müftüoğlu ve Bisiklet Federasyonu’na  arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.”dedi.
Bisiklet sporunun en eskileriyle bir araya gelmekten mutluluk duyan genç sporcular, geçmişte bisiklet sporunda ne gibi zorlukların yaşandığını onların ağzından dinlediler. Malzeme sıkıntısına rağmen geçmişte Türkiye’ye büyük başarılar elde edildiğini duyan genç sporculardan Mevlüt Erkan, “Onlar bizim duayenimiz. Büyüğümüz Rahmetli Rıfat Çalışkan, Nusret Ergün, Sadık Keleş  gibi büyüklerimizin seviyelerine ulaşmak için çalışıyoruz.”diye konuştu.

 

       
Türkiye’nin en genç ve en yaşlı pedalları bir arada kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr