Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2098
Yayın Tarihi: 03 Aralık 2009
» Müftüoğlu'ndan yazılı açıklama

TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU BAŞKANI EMİN MÜFTÜOĞLU’NDAN YAZILI AÇIKLAMA

Bugün (3 Aralık 2009) bazı basın yayın organlarında “Bisiklet Hırsızları” başlığıyla yer alan haberlerle ilgili tarafımdan açıklama yapma gereği duyulmuştur.
 
4 Ekim 2009 tarihinde TBMM Bisiklet Kupası öncesinde düzenlenmiş olan turda kullanılan 25 bisikletin, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından geri istenmesi kesinlikle öz konusu olmamıştır. Bazı yarış ve organizasyonlarda bisiklet sporunu sevdirmek, yaygınlaştırmak adına bisiklet dağıtan bisiklet sponsoru olan firma, TBMM'de bırakılan bisikletleri de bu amaçla getirmiştir.
 
Yıl içerisinde değişik organizasyonlarda bisiklet sponsorumuz olan firma; yörenin Belediyesi ya da organizasyonu gerçekleştiren kurum ile birlikte bisikletleri dağıtmaktadır. Genelde kura yöntemi ile dağıtılan bisikletler Alanya'da, Finike'de, Manavgat'ta yıl içerisinde onlarca kişiye hediye edilmiştir.
 
TBMM'deki yarış öncesinde de 25 adet bisiklet götürülmüş ve TBMM Bisiklet Kupası öncesinde TBMM'de görevli bürokratlar ve bazı milletvekillerinin katılımıyla gösteri amaçlı bisiklet turu yapılmıştır. Bu tura katılanlara da kullanmaları amacıyla 25 adet bisiklet dağıtılmıştır. Normalde kura ile yapılan bu işlem, kura çekilecek kadar kalabalık olmadığından dolayı kurasız yapılmış ve bisikletler orada olanlara verilmiştir.
 
Sponsor firma tarafından Meclis’e getirilen ve tura katılanlara dağıtılan bisikletler, Federasyon tarafından TBMM'den geri istenmemiştir. Bisikletlerin herhangi bir yazı ile geri istenmesi de söz konusu değildir. Zaten bisikletlerin oraya götürülmesinin nedeni bisiklet sporunun teşvik edilmesi amacıyla katılımcılara hediye edilmesidir.
 
Yıl içerisinde onlarca bisiklet dağıtan sponsorumuz ve federasyonumuz, Meclis turunda kura çekilmesini gerektirecek kadar çok kişi olmadığından bisikletler katılımcılara hediye edilmiştir.
Bisiklet sporunun teşvik edilmesi ve sevdirilmesi amacıyla federasyonumuzun TBMM İle ortaklaşa gerçekleştirdiği böylesine anlamlı bir etkinliğin bu tür asılsız haberlerle gölgelenmesi tarafımızdan üzüntüyle karşılanmıştır.
 
Değerli basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Emin Müftüoğlu
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı

 

       
Müftüoğlu'ndan yazılı açıklama kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr