Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2220
Yayın Tarihi: 02 Aralık 2009
» 2012 Olimpiyatlarına Almanlarla hazırlanacağız

Türkiye Bisiklet Federasyonu, Almanya’nın Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Bisiklet Federasyonu Başkanı ve Alman antrenörlerle bir toplantı düzenlendi. Gerçekleşen toplantıda iki federasyon, 2009 yılında olduğu gibi 2010 yılında da ortak çalışma kararı aldı.                                                 

 
2009 yılı içerisinde Almanya’nın Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Bisiklet Federasyonu ile ortak çalışma kararı alan Türkiye Bisiklet Federasyonu, bu çalışmayı 2010 yılında da sürdürmek için Almanlarla Alanya’da bir araya geldi. Gerçekleyen toplantıda Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, As Başkan Abdurrahman Açıkalın, Alman konuklarla uzun bir görüşme yaptı.
Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Bisiklet Federasyonu ve Alman Bisiklet Federasyonu’nda genç sporculardan sorumlu Toni Kırsch, sporcu yetiştiren Hermann Muhlfreiedel, Bisiklet antrenörü Horst Strunk, Alman Milli Antrenörü Peter Schaub ile toplantının ilk yarısında 2009 yılında alınan ortak çalışma kararıyla koyulan hedefler, eksik çalışmaların neler olduğu ve 2010 yılında bu eksiklerin giderilmesi yönünde fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantının ikinci yarısında ise, 2009 yılı içerisinde hem Türkiye Bisiklet Federasyonu, hem Alman Bisiklet Federasyonun koyduğu ayrı ayrı hedefler görüşüldüğünü açıklayan As Başkan Açıkalın, “Toplantının asıl amacı olan 2010 yılında Almanlarla ortak alanda yapacağımız çalışmalar neler olacağını ve onların planlamasını görüştük. Dağ ve Yol bisikletinde,
Velodrom’da gerek sporcu gelişimi, gerekse milli takımların ortak kampları, gerekse 2012 Olimpiyatları sürecinde karşılıklı olarak nasıl birbirimizden faydalanabiliriz? gibi konuları görüştük.”dedi.
 
 
Senede bir defa sırasıyla gelecek olan Büyük erkekler, gençler ve yıldızlar kategorisinde kampların Mart’ın sonu ile Mayıs’ın ilk haftası zaman diliminde 15 gün süreyle olarak belirlediklerini de dile getiren Açıkalın, “ Genel olarak parkurların düz olması nedeniyle kamp yerlerinin Manavgat, Belek arası istediler. Sezon gereği sporcuların düzde antrenman yapmaları ve bir parça da yokuş isteniyor. Coğrafik olarak irdelendiğinde Manavgat-Belek arasının daha uygun olduğunu düşünüyorlar. Türkiye Bisiklet Federasyonu olarak bölgeyi olduğu gibi kamp için hazırlayacağız. Bunu yaparken de bir yandan da bu bölgenin bisiklet turizmine kazandırılmasını amaçlıyoruz.”diye konuştu.
Türk Bisiklet Federasyonu ile birlikte çalışmaktan son derece mutlu olduklarını dile getiren Toni Kırsch, ise şunları söyledi:
“ Önümüzdeki sezon içerisinde ortak kamplar yapmayı, çalışmalar yapmayı planlıyoruz. En büyük hedeflerimizden birisi de 2010’da Trabzon’daki Yıldızların katılacağı Gençlik Olimpiyat Oyunları. Aynı zamanda 2012 olimpiyatları içinde birlikte çalışma kararı aldık. Planladığımız hedeflere ulaşabilmek için iki federasyon arasında sporcu, antrenör ve diğer teknik eleman değişimlerine karar verdik. Bu yöndeki çalışmalarımıza devam kararı aldık.”
 
 
 
Toplantının sonunda Toni Kırsch, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’na federasyonlarına ait bisiklet tarihini anlatan bir kitap hediye etti.
       
2012 Olimpiyatlarına Almanlarla hazırlanacağız kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr