Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2456
Yayın Tarihi: 20 Haziran 2010
» TARİH KOKAN ŞEHİR GÜZELYURT’TA DAĞ BİSİKLETİ

Aksaray’ın Ihlara Vadisi bitiminde yer alan ve Uluslarsarası Bisiklet Birliği (UCI) takviminde yer alan 3. Uluslar arası Aksaray Güzelyurt Dağ Bisikleti Yarışı, buram buram tarih kokan Güzelyurt ilçesinde gerçekleşti. Zorlu parkur olmasına rağmen, bir o kadar da zevkli geçen yarışta, elit erkeklerde Bilal Akgül, elit bayanlarda Esra Kürkçü birinci geldi.

Paleolitik çağdan bu yana bir çok kültüre beşik olmuş Güzelyurt’ta, UCI yarış takviminde yer alan ve C 2 kategorisinde koşulan 3. Uluslar arası Aksaray Güzelyurt Dağ Bisikleti Yarışları, zorlu, ancak bir o kadar zevkli geçti. Toplam 64 sporcunun katıldığı yarışlar, oyma kaya ve kesme taş evlerin görselliği arasında, dik dağ yokuşlarında gerçekleşti.
Şehrin meydanında saat 11.00’da ilk genç erkekler, üç dakika arayla Master erkekler ve yıldız erkekler start aldı. Geçtiğimiz Çarşamba günü trafik canavarına kurban giden bisiklet sporcusu Çağatay Avşar’ın anısına siyah kurdela takan sporcular, 4700 metreden oluşan parkurda genç erkekler, master +30 ve master +40 4 tur, yıldız erkekler ise 3 tur attılar.
Saat 14.00’da ise elit erkekler ve elit bayanlar yarışı gerçekleşti. 6 tur üzerinden 28.2 kilometre koşan genç erkeklerde 01.39.52 süreyle Kocaeli Brisa Spor’dan Bilal Akgün birinci geldi. İkinciliği, 01.43.37 süreyle Adana Bisiklet Spor’dan Halil Korkmaz ve 01.44.12 süreyle Kocaeli Brisa Spor’dan Abdulkadir Kelleci üçüncü bitirdi.
Elit Bayarlarda ise 01.17.20 süreyle Kocaeli Brisa Spor’dan Esra Kürkçü, kendi kategorisinin birinciliğini elde etti. 01.25.07 süreyle 19 Mayıs Üniversitesi Sualtı Spor’larından Asuman Burcu Balcı ikinci, 01.,27.58 süreyle MKE Ankaragücü Spor’dan Semra Yetiş üçüncü oldu.
Yarışların sonunda ödül töreni düzenlendi. Sporcuların madalyalarını Kaymakam vekili Türker Halim, Güzelyurt Belediye Başkanı Kudret Özeş, Genel Meclis Üyesi Suat Dik, UCI Gözlemcisi Charalambos Rigas, Türkiye Bisiklet Federasyonu(TBF) İl Temsilcisi Ahmet Sefa, TBF Denetim Kurulu Üyesi Polis Başmüfettişi Naci Uğur ve Güzelyurt Spor Kulübü Başkanı Asaf Özeş takdim etti.
Dereceye giren sporculara ayrıca Güzelyurt Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından birer altın ödülü verildi.
 
DİĞER KATEGORİLERDE DERECE GİREN İSİMLER ŞÖYLE:
 GENÇ ERKEKLER : 1- İsak Ünal (Adana Bisiklet Spor), 2- Murat Gencer (Aksaray GSM), 3- Uğur Recep Çelik (Gaziantep GSK)
 YILDIZ ERKEKLER: 1- Ömer Faruk Kansız (Rize GSK), 2- Agit Salman (İstanbul GSK), 3- İlhan Erdinç Türkyılmaz (İstanbul GSK)
 MASTER ERKEKLER 30+: Nevzat Kıral (Kocaeli Brisa Spor), 2- Oğuz Özçelik (Rize Gençlik Spor), 3- Ali İhsan Taş (İstanbul GSK)
 

       
TARİH KOKAN ŞEHİR GÜZELYURT’TA DAĞ BİSİKLETİ kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr