Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 9231
Yayın Tarihi: 19 Haziran 2010
» 3. INTERNATİONAL AKSARAY MTB CUP BAŞLIYOR

 

3. International Aksaray Mtb Cup başlıyor. UCI Yarış takviminde yer alan ve C 2 kategorisinde Güzelyurt’da koşulacak olan Dağ Bisikleti Yarışı için hazırlıklar tamamlandı.
Güzelyurt Lisesi konferans salonunda gerçekleşen teknik toplantıya Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Öztürk katıldı.
Toplantı öncesi konuşma yapan Öztürk, 3.’ncüsünü gerçekleştirecekleri Dağ Bisikleti Yarışını, önümüzdeki yıllarda uluslar arası seviyede yapmayı umut ettiklerini belirterek, “International Aksaray Mtb Cup sayesinde ilçemiz, yurt içi ve yurt dışı tanıtımında önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bir açık hava özelliğini taşıyan Güzelyurt ilçemiz aynı zamanda tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtılması fırsatını da sağlanmış olacaktır.”dedi.
Müftüoğlu, konuşmasına başlamadan önce sporculara, geçtiğimiz Çarşamba günü trafik canavarına kurban giden bisiklet sporcusu Çağatay Avşar’ın anısına bir dakikalık saygı duruşu çağrısında bulundu.
Saygı duruşunun ardından konuşmasına başlayan Müftüoğlu, “Ben çok ağlayan birisi değilim, ancak şu an gözümden yaş gelmek üzere. Bisiklet ailesinin bir ferdi olan Çağatay Avşar’ı, kaza diyemeyeceğim bir şekilde kaybettik. Cenab-ı Allah’tan rahmet dilemekten başka bir şeyimiz yok. Onunla ilgili federasyon olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Önümüzdeki günlerde ne yapacağımızı sizlere duyuracağız. Hepiniz, her biriniz, bu bisiklet ailesi için çok değerlisiniz. Biz şunu çok iyi biliyoruz. Bireye değer vermez isek aileyi toparlayamayız. O bireylerin değerleriyle bu bisiklet ailesi ortaya çıkıyor. Bundan sonra inşallah Cenab-ı Allah bizlere bu tür acılar yaşatmaz, bizlere normal ölümler nasip eder.”dedi.
Çok olumsuz şarlara rağmen, zorlayarak Dağ Bisikleti’nin  3.’ncüsünü yapma çabasını gösteren Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Öztürk’e bisiklet ailesi adına teşekkür eden Müftüoğlu, “Bu tür organizasyonlar kolay olmuyor. Sayın müdürüm, imkanlarını zorlayarak Dağ Bisikleti Yarışını bu günlere getirdi. Bu sezon 3.’ncüsünü yapacağız, inşallah 13.’ncüsünü de yapmak Allah nasip eder.”diye konuştu.
Teknik toplantıda sporcu kayıtları yapılırken, yarış programı da açıklandı.
Programa göre,  yarın saat 11.00’da Genç erkekler, master erkekler +30 ve yıldız erkekler startı verilecek. Üçer dakika arayla start alacak Genç erkekler ve master erkekler 4.7 kilometrelik parkurda 4 tur, yıldızlar ise 3 tur atacak.
Elit erkekler ve elit bayanlar, saat 14.00’da start alacak. Üçer dakika arayla start alacak sporculardan Elit erkekler 6 tur, elit bayanlar ise parkuru 4 tur atarak yarış sonlanacak.
 

 

       
3. INTERNATİONAL AKSARAY MTB CUP BAŞLIYOR kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr