Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2862
Yayın Tarihi: 29 Mayıs 2010
» 1.TRAKYA TURU BAŞLADI

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) faaliyet programında yer alan ve ilk kez düzenlenen 2.2 klasmanında 1. Trakya Turu Tekirdağ’da başladı. 7 ülke olmak üzere 11 takımdan 74 sporcunun katıldığı ilk turun şampiyonu Kocaeli Brisa Spor’dan Stefan Koychev Hristov oldu.

28-31 Mayıs 2010 tarihleri arasında koşulacak olan 1. Trakya Turu (1 st Tour Of Trakya) Tekirdağ’da başladı. Atatürk Bulvarı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde saat 14.00’da start verildi. Vali Yardımcısı Mesut Sarıkaya’nın damalı bayrağı kaldırmasıyla başlayan Malkara-Hayrabolu-Tekirdağ üçgeninde 161 kilometre mesafeli yarışın ilk birinci kilometresinde 6 sporcu, guruptan kaçarak öne geçti. Türk Milli A takımından Mustafa Sayar, Kocaeli Brisa Spor’dan Stefan Koychev Hristov, Mert Mutlu, Georgi Petrov Georgiev, Bulgar takımından İvanov Borislav, Arnavut takımından Besmir Banushi’den oluşan 6 sporcu yarışın sonucunu belirledi. Guruptan kaçarak önde koşan sporcular arasından Mustafa Sayar koparak öne geçti. Diğer sporcular arasından Stefan Koychev Hristov, kaçarak yarışı tek başına önde götürürken, bitiş çizgisine 2 kilometre kala Mert Mutlu öne geçti. Hristov ile Mutlu arasında birincilik için çekişmeli geçen yarışta bitiş çizgisini 04.08.36 süreyle etabın galibi Stefan Koychev Hristov oldu. Mert Mutlu, 04.10.02 süreyle ikinci, 04.10.10 süreyle ise İvanov Borislav üçüncü oldu.
Sprint primi ile Yokuş Primlerinde ise sarı ve kırmızı mayonun sahibi Stefan Koychev Hristov, yeşil mayoyu ise Georgi Petrov Georgiev oldu.

Yarış sonunda Atatürk Anıtı önünde düzenlenen ödül töreninde etap klasmanlarının madalyalarını Tekirdag Vali Yardımcısı, Mesut Sarıkaya, Belediye Başkanı Adem Dalgıç, TBF Başkanı Emin Müftüoğlu taktim etti.
Yarın gerçekleşecek olan 113.5 Km. 2. etap yarışında Sarı, Kırmızı ve Yeşil Mayoyu giyecek sporculara mayolarını ise TBF Başkanı Müftüoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Şevket Demirkaya giydirdiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

       
1.TRAKYA TURU BAŞLADI kategorisindeki son yazılar
» Uluslararası Marmara Bisiklet Tur'u başladı
» Uluslararası Marmara Bisiklet Tur'u başladı
» 2nd Tour Of Marmara
» 2nd Tour Of Marmara
» 6th Tour Of Victory
» 6th Tour Of Victory
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr