Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2254
Yayın Tarihi: 19 Mayıs 2010
» KÖLN’DE YAPILAN KRİTERYUM YARIŞINDA GENÇ MİLLİLERİMİZ BAŞARILI SONUÇLAR ELDE ETTİ.

13.05.2010 tarihinde, Almanya-Köln’de 49.su yapılan, geleneksel kriteryum yarışında Genç Millilerimiz ses getirdi.45 km’lik yağmur altında koşulan yarışta, 4 tane ara ödül sprintinde 1. geçen sporcularımız, çeşitli ödüller kazanıp, yarış spikerinin Türkiye lehine anonsları ile daha bir coşkulu koştular. Yarış sonunda 7. Uğur TIRAŞ ve 10. sırada Ahmet AYDOĞDU yarışı bitirmeyi başardı.

Antrenörümüz Cenk TUFAN ; bu tarihte Almanya’da 2 ayrı yol ve kriteryum yarışı varken, biz kriteryum yarışını tercih ettik.Bilindiği üzere kriteryum yarışları çok teknik gerektiren ve süratli geçen yarışmalardır.Alman ekolüde kriteryum yarışları üzerine kuruludur.Bu yarışa katılarak genç sporcularımız viraj ve kriteryum tekniklerini geliştirip, yüksek tempoda yarış koşmuş oldular.Üstüne üstlük, yağan yağmurla parkur daha ağır, zor ve tehlikeli hale gelmiştir.Ancak koşulan yarıştaki sonuçlar, sporcularımızın yarış içerisindeki mücadele ve yardımlaşması, takım ruhunu ortaya çıkarmaları, doğru yolda olduğumuzu göstermektedir.Yarış spikerinin, yarış esnasındaki, takımımız için övgülü sözleri bizi ve sporcularımızı çok sevindirmiştir. Şimdi Mayıs ayının 20’sinde koşacağımız Hollanda ‘daki Internationale Junior Endriedaagse Axsel 4 etaplık yarışın hazırlıklarını yapmaktayız. Çok güçlü takımların katıldığı ve etapların %50’sinin parke ve dar yolda koşulduğu,160 sporcunun start aldığı, oldukça zor bir yarış olacaktır. En önemli sınavımızı burada verip, sporcularımız etaplı yarış hakkında teknik- taktik, tecrübe kazanıp,dayanıklılıklarını geliştireceklerdir, dedi.

Bu arada 18.05.2010 Tarihinde kampımızı ziyaret eden Hürth Belediye Başkanı Waether BOECKER, Sporcularımıza başarılar dileyip, Hürth Kasabasının birçok eski ve yeni profesyonel sporcuya ev sahipliği ettiğini ve Türk Milli Takımları’na da burada bulundukları için çok mutlu olduklarını söyledi.Bu gün yapılan Genç Milli Takımı’mızın özel antrenmanına katılan eski profesyonel, yeni Mılram Takımının teknik menajerlerinden Mark GRAPISH Genç Milli Takımı’nın disiplinli çalışmasını çok beğendiğini söyleyip, antrenmanı çok zevkli, yerinde ve doğru bulduğunu belirtti.

       
KÖLN’DE YAPILAN KRİTERYUM YARIŞINDA GENÇ MİLLİLERİMİZ BAŞARILI SONUÇLAR ELDE ETTİ. kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr