Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2479
Yayın Tarihi: 04 Mayıs 2010
» TBF, BİSİKLET SPORUNDA BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

TBF, sporcu kayıtlarında parmak izi uygulamasına geçiyor

 
TBF, bugüne kadar internet ortamında alınan yarış kayıtlarında değişikliğe gidiyor. Teknolojiden yararlanan TBF’nun yeni uygulamasıyla, hazırlanan özel bir yazılım programı sayesinde, parmak izi okumasıyla tüm sporcu kimlik bilgileri kayıt altına alınacak. Bu sayede sporcu, cihaza parmağını dokunduğu anda yarışa dahil edilmiş olacak.
 
Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF), bisiklet sporunda bir ilke daha imza attı.. Bu güne kadar sporcu yarış kayıtlarını haftalar öncesi internet ortamında alan federasyon, bu uygulamaya son vererek bisiklet sporu camiasında büyük heyecan yaratacak yeni uygulamayı hayata geçiriyor. TBF, teknolojik uygulamayla, sporcu kaydını bir saniye içerisinde gerçekleşecek olan parmak izi uygulaması başlattı.
 
SPORCUNUN TÜM BİLGİLERİ PARMAK İZİNDE KAYIT EDİLECEK
TBF görevlisi Haydar Akyön’ün özel olarak hazırladığı Bisiklet Klasman Programı yazılımı sayesinde sporcuların yaş, kilo, klasman, kulüp gibi sporcu kimliği bilgileri kayıt altına alınacak. Bilgilerin kilit noktası ise parmak izi olacak. Spor yaşamı boyunca yazılımda bilgileri saklanacak olan sporcular, kaydını yarış alanında parmak iziyle yapacak. Sporcu parmağını cihaza dokunduğu anda sporcu bilgileri sisteme aktarılarak yarışa dahil edilmiş olacak. İdareci ve antrenörlerin de dahil edileceği yeni sisteme, uluslar arası yarışlara katılacak olan yabancı sporcularda parmak izi uygulamasına dahil edilecek. Yarışmak için ülkemize gelen her yabancı bisiklet sporcusu, parmak izini okuttuğu anda yarışa katılması onaylanmış olacak.
 
KAYITLAR DAHA GÜVENLİ VE HIZLI OLACAK
Bisiklet sporcuların kayıtlarda kolaylığı açısından uygulamaya koydukları sistemin, mutlaka olması gereken bir sistem olduğunu açıklayan TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, “ Teknoloji bizlere her zaman en iyiyi ve en güvenilir olanı sunuyor. Parmak izi uygulamasıyla, kayıtları daha güvenli, kolay, hata olasılığı sıfır, kontrollü yarış kaydı sağlanmış olacak. Sporcuların bu bilgileri, spor yaşamı boyunca sistemde tutulacak. Bundan böyle, yeni uygulamamızla federasyonumuzun programında yer alan yarışlarda kayıtlar yarış alanında parmak izi uygulamasıyla gerçekleşecek. Her sporcu parmağını cihaza dokundurduğu takdirde bir saniye içerisinde kaydını yaptırarak yarışa dahil olmuş olacak.”dedi.

 

       
TBF, BİSİKLET SPORUNDA BİR İLKE DAHA İMZA ATTI kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr