Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 1700
Yayın Tarihi: 04 Mayıs 2010
» MÜFTÜOĞLU'NA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Alanya Belediye Meclisi, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu'na, Türkiye’de bisiklet sporunun gelişmesine ve ülkenin tanıtımına katkıda bulunması dolayısıyla teşekkür plaketi Verdi.

 
Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nun baeşkanlığında gerçekleşen  Alanya Belediye Meclisi'nin aylık olağan toplantısında Müftüoğlu'na teşekkür plaketi verilmesi önerisinde bulundu ve önerinin gündemin birinci maddesi olarak kabul edilmesini talep etti. Meclis, öneriyi oy birliğiyle gündeme aldı. Sipahioğlu, Müftüoğlu'na Türkiye’de bisiklet sporunun gelişmesine ve ülkenin tanıtımına katkıda bulunması dolayı teşekkür plaketi verilmesini istedi. Karar oy birliğiyle kabul edildi.
Belediye Başkanı Sipahioğlu, AK parti Meclis Grup Başkanı Mustafa Berberoğlu, CHP Meclis Grup Başkanı Serdar Noyan, MHP Meclis Grup Başkanı Cemal Palamutçu birer konuşma yaparak, Müftüoğlu'na teşekkür ettiler.
Törende konuşan TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, çok büyük bir heyecan içerisinde olduğunu belirterek, bisiklet sporu, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve hedefleriyle ilgili bilgi verdi. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 6 yıldır Alanya'da sona erdiğini belirten Müftüoğlu, şöyle konuştu:
''Belki birgün bu bisiklet yarışı burada bitmeyecek. Ama ana hedefimiz, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu daha yüksek kategorilere taşımak olacak. 'Tour Of Turkey''nin bir marka olması en büyük hayalimizdir. Gücümüz yettiğince ve sizlerden aldığımız güçle bunları yerine getirmek istiyoruz.”dedi.
Bisiklet sporunun dünyadaki en önemli tanıtım araçlarından biri olduğuna işaret eden Müftüoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:
''Bugün Paris, İtalya buralara geldi. Bundan sonraki hedefimiz, Fransa, İtalya ve İspanya turundan sonra Tour of Turkey'nin gelmesidir. İnşallah bu ülke bizlerden sonra da bu bayrağı taşıyarak bir yerlere gelecektir.”
Bisiklet sporunda BMX pistinin ve veledromun olmazsa olmazların arasında yer aldığını anlatan Müftüoğlu, bu konuda Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün desteğinin tam olduğunu, para sorunu olmadığını, 6 adet veledrom sözü aldığını belirtti.
BMX pisti ve veledromun yapılmasıyla bisiklet sporunun önemli bir noktaya geleceğine değinen Müftüoğlu, “''Mallorca'ya her yıl 500 bin kişi bisiklete binmek için gidiyorsa Alanya'ya  en az on bin kişi gelmemesi için bir neden yok. Bu da, kış sezonunda turizmciye önemli bir katkı sağlayacaktır.' diye konuştu.

 

       
MÜFTÜOĞLU'NA TEŞEKKÜR PLAKETİ kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr