Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 4492
Yayın Tarihi: 26 Nisan 2010
» MÜFTÜOĞLU: “EN BÜYÜK HAYALİM 2015 YOL BİSİKLETİ DÜNYA ŞAMPİYONASINI ALANYA VEYA ANTALYA’DA YAPMAK”

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, Alanya’da düzenlediği kahvaltıda bir araya geldiği basın mensuplarına en büyük hayalinin, bisiklet yarışlarının en önemli markası olan Yol Bisikleti Dünya Şampiyonası'nı Alanya veya Antalya'da yapmak olduğunu söyledi.
 
46. Cumhurbaşkanı Türkiye Bisiklet Turu’nun final noktası olan Alanya'da yerel medya mensupları,  ulusal gazete temsilcilerine Brunch veren Müftüoğlu, burada yaptığı konuşmada, değerlendirdi ve yeni hedeflerini anlattı.
Kaymakam Hulusi Doğan ve Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, süper lig hakemi Kuddusi Müftüoğlu’nda katıldığı Brunch’da Müftüoğlu, 46. Cumhurbaşkanı Türkiye Bisiklet Turu’nda yerel medyanın ve Alanya halkının, her aşamada hem organizasyona, hem de kendisine çok önemli bir destek verdiğini söyledi.
Müftüoğlu, “Sizlerle birlikte, sizlerden aldığım güçle 1981 yılında başladığım spor hayatımın bir yere geldiğini görmüş bulunmaktayım. Sizler olmadan hiç bir şeyin olmayacağını biliyorum. Sizler ne kadar gündeme getirir ve ön hazırlığı yaparsanız halkın da ilgisinin ne kadar artacağını bu turun finişi gösterdi'' dedi.
İstanbul’dan Alanya’ya kadar 8 etaptan oluşan 46. Cumhurbaşkanı Türkiye Bisiklet Turu’nu Alanya'da yerel gazete ve televizyonların büyük bir ilgi gösterdiğini ve her gün yayınlanan haberlerle halkın ilgisinin bu yöne başarılı bir şekilde çekildiğini, Alanya halkının gösterdiği büyük ilgiyle ‘Bu yarışın finişi neden Alanya'da yapılıyor?’ sorusuna ‘Biz Alanyayız’  cevabı verildiğini dile getiren Müftüoğlu, “Alanya'nın bu işe sahip çıktığını ve Alanya'nın bu işe değer olduğunu göstermiş oldu'' diye konuştu.
Alanya'nın sadece halkıyla ve medyasıyla değil, kaymakamlık, belediyeler, emniyet teşkilatıyla ve altyapısıyla da diğer yerlerden farklı bir görüntü çizdiğini, Vali Alaattin Yüksel’in, 46. Cumhurbaşkanı Türkiye Bisiklet Turu’nun Antalya sınırlarına girildiğinde bölgenin farkını bir daha gösterdiğini anlatan Müftüoğlu, “Sayın valimizin Antalya farkını gösterdiği gibi, Alara'dan girdiğimizde de Alanya'nın farkını gördüm. Belediye Başkanımızdan yoğun destek aldık. Antalya'da bazı sıkıntılar yaşasak bile Alanya'da, kaymakamlığıyla belediyesiyle sorun yaşamadık. Bu memleketle gurur duyuyorum. Bu memleket hep ilkleri yaptı ve ilklere de layıktır. Bundan sonra da Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu finalinin Alanya'da devamıyla ilgili elimden ne geliyorsa yapmaya çalışacağım. Gerekirse kellemiz gidecekse, ona kadar riskleri alacağız ve yapmaya çalışacağız.'' Şeklinde konuşarak Alanyalılar’a gösterdikleri ilgiden dolayı bir kez daha teşekkür etti.
Medyanın ve kamuoyunun verdiği desteğin 46. Cumhurbaşkanı Türkiye Bisiklet Turu’na büyük katkısı olduğunu ve  kendisini daha da heyecanlandırdığını belirten Müftüoğyu, şunları söyledi:
''Bu destek beni daha çok heyecanlandırdı ve daha büyük hayaller kurmaya sürüklüyor. İnşallah en büyük hayalim 2014 ya da 2015 Yol Bisikleti Dünya Şampiyonası'nı Alanya veya Antalya'da yapmak. Bu, dünyanın bisikletteki en büyük markasıdır. Bu şampiyonayı Alanya, Antalya gibi bir yerde yapmak istiyoruz. Bu bir hayal, ama inşallah bunu da başaracağız''
 
SİPAHİOĞLU’NDAN TBF’NA TEŞEKKÜR
Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, konuşmasında TBF Başkanı Müftüoğlu ve 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu övdü.
Turun kazasız belasız atlatıldığını, bunun da sevindirici olduğunu belirten Sipahioğlu, ''Herkesin sorduğu bir soru var. ‘Bu tur İstanbul’da başlayıp neden Alanya'da bitiyor?’ Bunun çok mücadelesi verilmiştir. Ama Alanya alt yapısıyla insanıyla kurumlarıyla Alara'dan sona erdiği noktaya kadarki tüm belediyeleriyle ve büyük bir heyecanla Alanya etabını gerçekleştirdiler. Bunlar bizim görevimiz. Federasyonun, görevinin ötesinde Alanya’ya gösterdiği ilgiye teşekkür ediyoruz'' dedi.
 
“GELİP GEÇERDİ BİSİKLMET TURLMARI, ŞİMDİ DELİP GEÇİYOR”
Konuşmasında, 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Alanya'da bitirilmesinin doğru olduğuna vurgulayan Kaymakam Hulusi Doğan’da, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, 46 yıldır yapıldığını, turun Emin Müftüoğlu'nun başkanlığına kadar ne kadar önemli olduğunu idrak edemediklerine değinerek, “ Türkiye olarak edemiyorduk. 46 yıldır yapılan bisiklet turu, adıyla sanıyla özelliğiyle aynıdır. Ama demek ki adamına göre iş değişiyor. Emin başkan buna çok büyük bir önem verdi. Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu konudaki delaletlerinin, hissiyatlarının artmasını da sağladı. 8 yıl önce Milas Kaymakamlığı yaparken, gelip geçerdi bisiklet turları. Ama Emin başkanım ne zaman başkan oldu artık delip geçiyor. Tabiri caizse geçtiği her bölgede bir karnavala, coşkuya dönüşüyor. Bu kendiliğinden olmuyor. Onu bu hale getirenler var. İyi bir ekip var.”dedi.

 

       
MÜFTÜOĞLU: “EN BÜYÜK HAYALİM 2015 YOL BİSİKLETİ DÜNYA ŞAMPİYONASINI ALANYA VEYA ANTALYA’DA YAPMAK” kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr