Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 3960
Yayın Tarihi: 20 Nisan 2010
» “Müftüoğlu, gurur kaynağımız oldu”

 

İstanbul’da başlayan ve 8 etap sonunda Alanya’da noktalanan 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile ilgili teşekkür ziyaretlerini sürdüren Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müütüoğlu’na övgüler yağdıran Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, “Müftüoğlu, bizim gurur kaynağımız oldu.”dedi.
 
İstanbul’da başlayan ve 8 etap sonunda Alanya’da noktalanan 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile ilgili teşekkür ziyaretlerini sürdüren TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, beraberinde TBF Hukuk Kurulu Başkanı Umut Kurman ve TBF Basın Kurulu Başkanı Fazıl Tunç ile birlikte Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
8 etap boyunca TUR’un mükemmel geçmesi için yerel yönetim, mülki amirler, kolluk kuvvetleri sayesinde mükemmel bir organizasyonun gerçekleştiğini belirten Müftüoğlu, “Bunun içinde Alanya’daki o muhteşem hazırlığın teşekkürü için sayın Doğan’ı ziyarete geldim. Hem güvenlik, okul ve Alanya’daki halkın katılımı ile ilgili bisiklet ailesi olarak sayın kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. Belediye başkanımızla sayın kaymakamımız, bir takımın oyuncuları gibi birliktelik yaparak Alanya’ya çok büyük katkılar sağlıyorlar. “dedi.
İzlanda’da patlayan Yanardağ külleri ile ilgili uçak seferlerinin iptali nedeniyle bisiklet kafilesini bir gün daha Alanya’da konuk ettiklerini de söyleyen Müftüoğlu, “Volkan külü kaosu vardı ve ne olacak diye düşünürken, şükürler olsun ki bugün bisiklet kafilesini sağ salim gönderdik.”diye konuştu.
Başta TBF Başkanı Emin Müftüoğlu olmak üzere federasyon ekibi ve bütün Alanya halkına teşekkür borçlu olduğunu dile getiren Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan’da, “Sayın Müftüoğlu’ndan gerçekten övünç duyuyoruz, kendisiyle onur duyuyoruz. Hani hep söylerler ‘makam seni şereflendirmesin, makam seni şereflendirsin’. Bu sözle hareketle federasyon başkanlığının ne olması gerektiğini fazlasıyla Türkiye’ye gösterdi. Kendisini kutluyorum. Alanyalı hemşehrimiz olması nedeniyle de övünüyordum.”dedi.
Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun geçmişte normal bir bisiklet turuyken, şimdi uluslar arası düzeyde, Fransa Bisiklet Turu’na yakışır bir hale geldiğine değinen Doğan şunları söyledi:
“Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun igme kazanmasının başarısı da buna gönül vermiş çalışma gurubunun başarısıdır. Pazar günü Alanya’da noktalanan TUR, ülkede naklen yayınlanarak Türkiye ve Alanya için en güzel tanıtım atağı oldu. Bu bisiklet turuna sayın Cumhurbaşkanımızın da ayrı bir önem vermesi ile çok daha büyük anlam kazandı. Bunu yalnızca tanıtım olarak da görmemek gerekir. Türkiye’deki gençliği spora teşvik eder hale geldi. Örneğin en çok sıkıntı yaşadığımız trafik sorununa insanları bisiklet kullanmaya teşvik ediyor. Sayın başkanım, teşekkür ziyaretinde bulunarak bizi onurlandırdılar. Bende şahsım adına, emniyet, jandarma teşkilatımız, gençlik spor, karayolları gibi bütün kamu idare ve belediye başkanları adına teşekkürlerini kabul ediyor, spor ve ülke tanıtımına katkılarından dolayı bende kendilerine teşekkür ediyorum. Sağolsun başkanım, Varolsun başkanım diyorum.

 

       
“Müftüoğlu, gurur kaynağımız oldu” kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr