Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 1917
Yayın Tarihi: 20 Nisan 2010
» Müftüoğlu,TUR’a destek veren herkese bisiklet ailesi adına teşekkür etti.

 Müftüoğlu,TUR’a destek veren herkese  bisiklet ailesi adına teşekkür etti.

 
46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na katkı ve desteklerinden dolayı Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’na teşekkür ziyaretinde bulunan Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu,  katkıda bulunan kurum, kuruluş ve halka bisiklet ailesi adına teşekkürü bir borç bildiğini söyledi.
 
TBF Hukuk Kurulu Başkanı Umut Kurman ile birlikte Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nu makamında teşekkür ziyaretinde bulunan TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, katkıda bulunan kurum, kuruluş ve halka 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na katkılarından dolayı bisiklet ailesi adına teşekkürü bir borç bildiğini söyledi.
Sporun yanı sıra 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ülke tanıtımına büşük bir katkıda bulunduğunu belirten Sipahioğlu, “ Tanıtımlarla karşılaştırıldığında  46. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun yarattığı tanıtıma sıfır maliyetli bir proje olduğunu, bununla birlikte yerellerin organizasyona katkısı, mülki idarelerin, özellikle Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün, Cumhurbaşkanlığı’nın, Turizm Bakanlığının, halkın, kısaca herkesin katkısı var. “dedi.
Bu sene düzenlenen 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun kazasız, belasız, başarıyla bitirdiklerini, son üç sene boyunca TUR’a koşulsuz destek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay'a, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül'e, TUR'un tüm resmi sponsorlarına, TBF’nun Yönetim Kurulu'na ve çalışanlarına, TUR'a katılan takım ve sporculara ve son olarak TUR'un başarılı olması için büyük bir özveri ve disiplinle çalışan Organizasyon Komitesi'nin değerli üyelerine bisiklet ailesi adına  teşekkürü bir borç bildiğini söyleyen TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, “ Bu sene TUR'un ve de dolayısıyla katılan sporcuların kalitesi önceki yıllara göre çok arttı. Bunun elbette en önemli nedeni son üç senede yakaladığımız başarıyla TUR'U bu sene bisiklet dünyasının Şampiyonlar Ligi olan 'HC-Hors Class' kategorisine çıkarmış olmamızdır.
 Bu sene TUR'u 25'i yabancı 90 gazeteci takip etmiş ve TUR canlı olarak her gün iki saat 123 ülkede ve 28 dilde yayınlandı.”dedi.
Önümüzdeki  senelerde TUR'u tüm dünyada en az 'Tour de France – Fransa Bisiklet Turu' kadar bilinen bir tur yapmayı amaçladıklarını da belirten Müftüoğlu, şunları söyledi:
“Benim ve tüm ekibimin hedefi bu kadar net ve büyüktür. Ve tüm çalışmalarımız da bu yöndedir. Burada, başarılı geçen 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun resmi kapanışını yaparken, 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun da hazırlıklarının şu andan itibaren başladığını gururla belirtmek isterim.        
Gelecek sene daha iyi ve daha büyük bir organizasyonda yine burada buluşmak dileğiyle.”

 

       
Müftüoğlu,TUR’a destek veren herkese bisiklet ailesi adına teşekkür etti. kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr