Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 1841
Yayın Tarihi: 20 Nisan 2010
» BİSİKLET KAFİLESİNE KÜL BULUTU ENGELİ

Antalya'nın Alanya ilçesinde dün sona eren 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na katılan çok sayıda sporcu ve organizasyon görevlisi, İzlanda'daki yanardağ yüzünden bazı hava limanlarının uçuşa kapalı olması nedeniyle yaklaşık 150 kişi ülkesine dönemedi. 

46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Organizasyon Direktörü Aydın Ayhan Güney, kül bulutu nedeniyle bisiklet kafilesinden  150'den fazla kişinin ülkesine dönemediğini söyledi. Hava limanlarında bekleyen sporcu ve görevlilerin, otellerde ağırlanacağını ve havalimanlarının açılmasının bekleneceğini belirten Güney, ''Bu sıkıntının muhtemelen 2 veya 3 gün sürebileceğini düşünüyoruz'' dedi.
Sporcu ve görevlilerin büyük çoğunluğunun Brüksel ve Milano havalimanlarına gideceğini, bu hava limanlarında da büyük sıkıntı yaşandığını anlatan Güney, Roma Havalimanı'nın açık olduğunu, çok sayıda kişiyi Roma'ya gönderdiklerini ancak açık olan havalimanlarına yolcu trafiğinin çok yoğun olması nedeniyle uçak bulmakta zorlandıklarını kaydetti.
 
 
Kalan sporcu ve organizasyon görevlileri için uçak kiralayıp hepsini tek bir havalimanına göndermeyi planladıklarını da dile getiren Güney, bu konuda çalışma yaptıklarını bildirdi. Güney, havalimanına giden yolcuların bir kısmının Alanya'ya geri döndüğünü ve burada otellerde ağırladıklarını belirtti.  
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu da, duruma hakim olduklarını, ülkesine dönemeyenlerin mağdur olmamaları ve sıkıntı yaşamamaları için her türlü çabayı gösterdiklerini belirtti. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün de konuyla yakından ilgilendiğini kaydeden Müftüoğlu, ''Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül'ün destek ve talimatlarıyla sorunu çözmek için her türlü çalışmayı yapıyoruz'' dedi.
 
 
Avrupa'daki çok sayıda havalimanının uçuşa kapalı olması nedeniyle İstanbul'da otel bulma konusunda da sıkıntı yaşandığını anlatan Müftüoğlu, bisiklet kafilesindekilerin genel müdürlüğe ait sosyal tesislerde misafir edildiğini vurguladı. Müftüoğlu, ''Bizden kaynaklanmayan bir sıkıntı yaşanıyor. Biz ve genel müdürlüğümüz sorunun çözümü için elimizden geleni yapıyoruz ve konuya hakimiz. Misafirlerimizin ülkelerine dönebilmeleri için ne gerekiyorsa yapılıyor. Misafirlerimizin bir iki gün içerisinde ülkelerine dönebileceğini düşünüyoruz'' diye konuştu.

 

       
BİSİKLET KAFİLESİNE KÜL BULUTU ENGELİ kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr