Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2649
Yayın Tarihi: 01 Nisan 2010
» Millilerimiz Cumhurbaşkanlığı Turu’na hazırlanıyor

11-18 Nisan 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için millilerimiz hazırlık kampına girdi. Antalya’nın Alanya İlçesi’nde kampa alınan erkek milli takımı, turda dünyanın en iyileriyle yarışarak ülkemizi temsil edecek
 
Türkiye’de bisiklet sporunu istenilen düzeye çıkarmak için var gücüyle çalışan Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF), ülkeyi en iyi düzeyde temsil etmek amacıyla 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda koşacak olan erkek milli takımını kampa aldı.
Alanya’da Alaiye Kleopatra Otel’de kampa giren Konya Şeker Spor’dan Miraç Kal, Bünyamin Özdemir, Mustafa Sayar, Selçuk Türkçetin, Ahmet Akdilek, Fatih Harmancı, 14 günlük kampta Cumhurbaşkanlığı Turu’na uygun olmaları için hazırlanıyor.
Sporcuları tura hazırlamak için mekanistyen, fizyoterapist ve masör olmak üzere 6 kişiden oluşan teknik ekibin görev yaptığını açıklayan A Milli Takım Antrenörü Suat Toygar, “Cumhurbaşkanlığı Turu’na 8 sporcuyla katılacağız. Kocaeli Brisa Spor’dan Uğur Marmara ve İsmail Aksoy, kulüpleri adına Fas Turu’na katılmak için yurt dışına çıktı. Şuan 6 sporcumuzu kampa aldık.”dedi.
Sezon başından bu yana yurt içi ve dışında yarış koşan 8 sporcuyu gözlemlediklerini anlatan Toygar, “Gözlemlerimiz sonucunda sporcularımızın eksiklikleri giderip, tura en uygun girecek şekilde hazırlıyoruz. İki bölüm halinde yaptığımız hazırlığın ilk bölümünde yokuş tırmanma, uzun mesafe, mukavemet çalışmalarından oluşuyor. İkinci bölümde ise sporcuların rahatlamalarını sağlayarak, istenilen hedefe ulaşmalarını sağlamak olacak.”dedi.

 

 

 

       
Millilerimiz Cumhurbaşkanlığı Turu’na hazırlanıyor kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr