Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 1755
Yayın Tarihi: 22 Mart 2010
» CUMHURBAŞKANLIĞI TURU ÖNCESİ BASIN MENSUPLARI YARIŞTI


46. Cumhurbaşkanlığı Uluslar Arası Türkiye Bisiklet Turu’na doğru Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) organizasyon kapsamında basın mensuplarının katıldığı bir yarış düzenledi.

 
11-18 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu kapsamında TBF, Bodrum’da basın mensuplarının katıldığı bir yarış düzenledi.
Bodrum'un Turgutreis Beldesi'nde 2 kilometrelik parkurda düzenlenen yarışa, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ile 20'ye yakın basın mensubu katıldı.
Renkli görüntülere sahne olan yarış sonunda düzenlenen törende, katılan tüm basın mensuplarına birer madalya verildi. 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu tanıtma amacıyla düzenlenen yarış, çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.
 
 
Daha sonra TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, yaptığı açıklamada 11-18 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu organizasyonun hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.
Salmakis Otel'de düzenlediği basın toplantısında Müftüoğlu, organizasyonun hazırlık çalışmalarını uzun bir süredir sürdürdüklerini ifade ederek, ''Çalışmalarımız hemen hemen tamamlandı. İnanıyorum ki bu yılki kupayı, geçtiğimiz yıllardan daha iyi bir şeklide organize edeceğiz. Artık belli bir noktaya ulaştık. Buradan geri düşmek istemiyoruz. Bu yarışta uygun gelen kurallar neyse hepsine uyarak, ülkemizde 2.HC (Hors Category) kategorisinde bir yarışın yapılabileceğini bütün dünyaya göstermek istiyoruz'' dedi.
 
 
 
46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun dünyadaki önemli 17 organizasyon içinde yer aldığını ifade eden Müftüoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Aslında biz yarışı farklı bir tarihte yapmak istiyorduk. Ancak yeni 2.HC kategorisine geçtiğimiz için şu anki tarihe dönmek zorunda kaldık. gelecek yıllarda nisanın son haftası gibi bir hedefle yola çıkacağız. Son hafta bizim için daha uygun bir tarih. Çünkü şu anki tarihte Avrupa'da da yarışlar yapılıyor, onlarla karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Yani biz yükseldikçe rakiplerimiz çoğalıyor ve sertleşiyor. Ama biz organizasyonlarımızı iyi yaparak, eksiksiz bir şekilde diğer rakiplerimizle mücadele edecek konuma geldik. 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, dünyada bilinen bir tur haline geldi.''
 
 
 
 
 
MİLLİ TAKIM ALMAN HOCAYA EMANET
Emin Müftüoğlu, Bisiklet Milli Takımı'nın başına getirdikleri Alman Horst Strunk'un milli takımlarla ilgili bütün koordinasyonları yapacağını ifade etti.
Federasyon olarak ilk defa bir yabancı antrenör ile çalışmaya başladıklarını  dile getiren Müftüoğlu, şunları kaydetti:
'Artık hem sporcularımızın hem de hocalarımızın gelişmesi için dünyadaki önemli hocalardan birisini getirmemiz gerekiyordu. Tüm takımlarımızın koordinasyonunu Alman hocaya teslim ettik. Avrupa'dakine benzer bir sistem kurmak için bir altyapı çalışması yaptık. Alman federasyonu ile ortaklaşa çalışıyoruz. Ama bu çalışmalar birden madalya alacağız demek değildir. Seviyemiz belli, her gün üstüne koyarak, ilerliyoruz. Geldiğimizde 7 kişiden, 6 kişilik takım seçiyorduk. Bugün 40-45 kişilik grup içinden 8 kişilik bir takım seçiyoruz. İnşallah bu 300'leri bulur. Şu an en azından rakiplerle mücadele edecek milli takıma sahibiz.''
46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda dünyanın önemli bisiklet yarışmacılarının pedal çevireceğini vurgulayan Emin Müftüoğlu, ''Türk bisikletçileri de her yıl biraz daha üzerine koyarak, kendilerinden beklenen başarıyı yavaş yavaş ortaya koymaktadırlar. Alman antrenörlerimizle de özlenen başarıyı yakalamak üzere olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim'' diyerek, sözlerini tamamladı.
     46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 11 Nisan'da İstanbul'da verilecek startla başlayacak. 11 ülkeden 16 takımın 128 sporcu ile mücadele edeceği ve 8 etaptan oluşan tur, 18 Nisan'da, Antalya'nın Alanya ilçesinde sona erecek. Organizasyonda Türkiye, 8 sporcu ile mücadele edecek.

 

       
CUMHURBAŞKANLIĞI TURU ÖNCESİ BASIN MENSUPLARI YARIŞTI kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr