Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2129
Yayın Tarihi: 08 Mart 2010
» UCI Başkanı, milli sporcularımızın çok şanslı olduğunu ifade etti.

 Türk Bisiklet tarihinde bir ilk daha yaşandı

Alanya’da hazırlık kampında bulunan bisiklet milli takımlarını ziyaret eden Dünya Bisiklet Birliği (UCI) Başkanı Pat Mc Quaid, milli sporcularımıza çok şanslı olduklarını söyledi.
 
Türk Bisiklet tarihinde Bisiklet Federasyonu (TBF) yine bir ilki daha yaşattı. Avrupa Bisiklet Birliği Genel Kurulu için Alanya’ya gelen UCI Başkanı Pat Mc Quaid, Büyük, Genç ve Yıldız Erkekler Milli takımlarını Hazırlık Kampı’nda ziyaret etti. Sporculara, 5 yıl öncesinden kamp imkânının mümkün olmadığını, bu konuda çok şanslı olduklarını söyleyen Quaid, “Şimdi sıra sizde. Artık sizin geriye ödeme zamanı.”dedi.
 
Avrupa Bisiklet Birliği (UCE) Olağan Kurul Toplantısı’na katılmak için Alanya’ya gelen UCI Başkanı Pat Mc Quaid, dün akşam ilçede Hazırlık Kampı’nda bulunan büyük, genç ve yıldız erkek bisiklet milli takım sporcularını ziyaret etti.
 
UCE Eski Başkanı Vladimir Holecek, TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, TBF As Başkanı Abdurrahman Açıkalın, Baş antrenör Horst Strunk'un, Kamp Sorumlusu Ahmet Harmancı ile birlikte Alaiye Kleopatra Otel’de bisiklet milli takım sporcuları ile bir araya gelen UCI Başkanı Pat Mc Quaid, “Sezonun başında sizleri çok geniş bir kalabalık kadro olarak görmek ve tanışmak beni çok memnun etti. Sizler bir bakıma kendinizi şanslı saymalısınız. Bundan 5 sene öncesinde böylesine büyük bir gurubu bir arada ortak kamp yapıyor olması, bence mümkün değildi. Federasyonunuzun başarılı çalışması sonucunda sizler bugün bu ortama kavuşmuş durumdasınız.”dedi.
Federasyon Başkanı, As Başkanı ve Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ile özel bir görüşme yaptığını, bu görüşmeler doğrultusunda Spor Bakanlığı’nın Bisiklet sporunu desteklediğini öğrendiğini anlatan Quaid,
 
“Artık şimdi sıra sizde. Sizin çaba göstermeniz gerekir. Sizlerin iyi bir sporcu seviyesine gelmeniz için federasyonunuz çok büyük bir enerji harcıyor, çaba sar ediyor. Artık sizin geriye ödeme zamanınız geldi. Sonuçta, sporun gelişme potansiyeline bakıldığı zaman artık sizlerin Fransa, İtalya, İspanya ülkelerinin dışında sizlere de artık şans gelecek. Çok yakın bir süre içerisinde artık belirli ülkelerden değil, başka ülkelerinde başarılı sporcuların Avrupa’da ve dünyada söz sahibi olacağı çok yakın.”diye konuştu.
 


Doping konusunda uyardı
Dopingin konusuna değinerek, bisiklet sporunda dopingin çok büyük bir öneminin olduğunu, bu konuda çok dikkat etmeleri gerektiği yönünde milli sporcularımızı dikkatli olmaya çağıran UCI Başkanı Quaid şöyle konuştu:
“Bugün için sizin aldığınız spor disiplini içerisinde, mutlaka dopingden uzak onun ne olduğunu anlaşılır şekilde çalışmalarınıza devam ederseniz kazanan siz olursunuz. Gördüğüm kadarıyla sizler zeki insanlarsınız.  Nelerin alınması ve nelerin alınmaması gerektiğini doping adına bunları iyi irdelemeniz lazım. Bunu kendi iradeniz ve çalıştırıcılarınız size yön göstermesine çok çok dikkat etmelisiniz. Ürünlerinizi mağazalardan belki jimnastik salonlarından alıyorsunuzdur.Mutlaka alırken ürünün ne içerdiğini çok dikkat edin ve emin olmadığınız ürünleri kesinlikle almayın. Sonuçta ne yediğinizden, ne içtiğinizden siz sorumlusunuz, başkası değil. Eski profesyonel bir bisikletçi olarak şunu diyebilirim ki bisiklet, hayatınız boyunca çok keyif alabileceğiniz, her türlü zevki edineceğiniz bir disiplin ve bunu hayatınız boyunca sürdüreceksiniz. Bundan keyif almaya bakın ve sonuna kadar bunu içinize sindirerek başarıları yakalamaya çalışın.”
       
UCI Başkanı, milli sporcularımızın çok şanslı olduğunu ifade etti. kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr