Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 1823
Yayın Tarihi: 07 Mart 2010
» UCE Kongresi öncesi Gala Yemeği

UCE Kongresi öncesi Gala Yemeği 

Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun ev sahipliğini yaptığı Avrupa  Bisiklet Birliği’nin (UEC) Yıllık Olağan Kongresi öncesi Red Tower Restaurant’da Gala Yemeği verildi.
Yemeğe  Avrupa Bisiklet Birliği (UCE) Başkanı Wojciech Walkiewicz, ve Dünya Bisiklet Birliği (UCI) Başkanı Pat Mc Quaid, 30 Avrupa ülkesi federasyon başkanı,  Türkiye Bisiklet Federasyon (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, TBF As Başkan Abdurrahman Açıkalın, TBF Genel Sekreter Bekir Gezer, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve basın mensupları katıldı.
Yemek öncesi Avrupa Birliği Başkanı ve üyelerine ‘Hepiniz ülkemize hoş geldiniz’  sözleriyle başladığı konuşmasında TBF Başkanı Müftüoğlu ,“Dünyanın en büyük bu turizm beldesi ve aynı zaman da doğup, büyüdüğüm yer olan, denizi, güneşi, sahili ve göz alıcı doğasıyla Alanya’da misafir etme şansı duymaktan büyük bir onur duyuyorum. Bisiklet sporu içerisinde maddi manevi destek veren sayın belediye başkanımız ve bizim için olmazsa olmazlarından Gençlik ve Spor Genel Müdürümüze teşekkürü bir borç biliyorum. Onların desteğiyle günden güne gelişen bisiklet ailesi adına iyi bir kongre geçirmesini diliyorum.”dedi.
 
Avrupa Bisiklet Birliği’nin 2010 yılı organizasyonunu başarıyla gerçekleştirme dileğinde de bulunan Müftüoğlu, “Sizleri güzel anılarla uğurlayarak, Temmuz ayında yine sizleri ülkemizde Ankara 2010 Yol Şampiyonası’nda ağırlamayı diliyoruz. Bu akşam bizi bu yemekte ağırlayan ALİDAŞ yönetimi Yönetim Kurulu Başkanı KerCumartesi akşamı im Taç’a da teşekkür ediyorum.”diye konuştu,
Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’da konuşmasında siyasi kişilik olarak değil bir spor adamı olarak konuşmak istediğini söyleyerek, “Triathlonla başladık, Dağ Bisikleti ve Cumhurbaşkanlığı Turu ile bisiklet sporunda Alanya olarak yükseldik. Bir sporcu başkan olarak konuşmamı burada bitirmek istiyorum. Umut ediyorum Alanya’da güzel bir kongre geçirirsiniz.”şeklinde konuştu.
 
 
Yemekte Sipahioğlu, UCE) Başkanı Walkiewicz ve UCI Başkan Quaid’e Alanya Gravürü Resim, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Gülçin Güner ise hediye verdi.
Hoş sohbet bir ortamda gerçekleşen Gala yemeği gecenin geç saatinde sona erdi.

 

       
UCE Kongresi öncesi Gala Yemeği kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr