Türkiye Bisiklet Federasyonu
 
Acıbadem Sağlık Grubu
Görüntülenme: 2453
Yayın Tarihi: 24 Şubat 2010
» Nabza göre antrenman

 

Nabza göre antrenman
 
Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun (TBF) 2010 yılı Hazırlık Kampları devam ediyor. Alanya’da kampa giren 17 sporcudan oluşan Büyük Erkekler A Milli Takımı, nabza göre antrenman yapıyor.
 
22 Şubat - 10 Mart 2010 tarihleri arasında Alanya’da Kleopatra Alaiye Otel’de Hazırlık kampına giren Büyük Erkekler A Milli Takımı, 2012’de yapılacak olan Londra Olimpiyatları’na hazırlanıyor. Bisiklet ve üzerlerinde taşıdıkları manyetik cihazdan oluşan nabız monitörleriyle her sabah Alanya-Manavgat arasında D-400 Karayolu üzerinde 17 sporcu, günlük antrenmanlarını deniz ve orman havasında sürdürüyor.
Nabız Monitörlerini 3 yıldır kullandıklarını, sporcunun yaptığı antrenman karşısında vücudun gösterdiği tepkiyi bu monitörlerin büyük yardımı olduğunu belirten antrenör Suat Toygar, bu sayede sporcuya özel en uygun antrenmanı planlama imkanının doğduğunu söyledi.
Toygar, “Bu da sporcumuzun vücudunda çok yüksek bir baskı oluşturmadan bile oldukça yüksek kalitede antrenman yapmamıza olanak tanıyor.”dedi.
Kampın ana temelinin ise uzun vadede sporcunun hedefleri doğrultusunda sezonu olabildiğince uzun tutabilmesini olduğunu anlatan Toygar, “Bu hazırlık kampımızda da sezon öncesi kamplarda edinilen sağlam mukavemet temeli üzerinde bu sezonda en uygun sürat ve güç çalışmaları yaparak özellikle uluslar arası müsabakalarda milli takımımızın üst düzey başarılara çıkaracak olan güç ve sürat gibi en önemli faktörleri geliştirmek hedeflenmiştir.”diye konuştu.
Suat Toygar,  hazırlık kampının sonunda Büyük Erkekler A Milli Takımından Miraç Kal, Selçuk Türkçetin, Mustafa Sayar, Ali Rıza Tanrıverdi, Adil Kurkut ve Ali Osman Usta’nın 13-17 Mart 2010 tarihleri arasında Libya Turu ve 19 Mart’ta El Fetih müsabakalarına katılmak üzere Libya’ya gideceklerini sözlerine ekledi.
 
Hazırlık Kampı şu isimlerden oluşuyor:
Kamp sorumlusu Ahmet Harmancı, Antrenör Suat Toygar, Fizyoterapist Zakir Gacarlı, Mekanistyen Sabri Bayizit, Masör Yusuf Ezilgan
 
Sporcular:
Miraç Kal
Selçuk Türkçetin
Mustafa Sayar
Ali Rıza Tanrıverdi
Adil Kurkut
Ali Osman Usta
Serhat Sert
Bünyamin Özdemir
Hüseyin Özcan
Gökhan Hasta
Uğur Marmara
Murat Çiftçi
Secehattin Dalkırlı
Sefa Alpaslan Koçay
Hasan Aslan
Ahmet Akdilek
Fatih Harmancı

 

       
Nabza göre antrenman kategorisindeki son yazılar
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» İstanbul – İstanbul Etabını Britanya’lı sporcusu Mark Cavendish Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Kuşadası-İzmir etabını Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Vivianı Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
» Bodrum-Selçuk Etabın Orica Greenegde Takımından Adam Yates Kazandı
Türkiye Bisiklet Federasyonu / Turkish Cycling Federation
G.S.G.M Kat: 4 Ulus / Ankara
Tel : (+90) 312 310 96 13 / Faks: (+90) 312 312 12 75
info@bisiklet.gov.tr